15 квітень 2024, Понеділок, 13:18

У мережі розкритикували спрощення кваліфікаційного іспиту до ДБР

3 Квітня 2020г.
Interview

На засіданні Конкурсної комісії № 1 з проведення конкурсу на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань (далі за текстом – Конкурсна комісія) її повноважним складом було прийнято рішення про визначення складу та порядку проходження кваліфікаційного іспиту та прохідні бали за результатами кваліфікаційного іспиту.

Визначено, що кваліфікаційний іспит складається з одного етапу – виконання практичних завдань (письмовий іспит) за екзаменаційними білетами.

Про це 3 березня пише Резонанс із посиланням на ДБР.

Так, кожен екзаменаційний білет містить 3 блоки питань:

1) блок питань – виконання практичних завдань, щодо кваліфікації кримінальних правопорушень;

2) блок питань – виконання практичних завдань з теоретичних аспектів кримінального права та процесу;

3) блок питань – виконання практичного завдання, щодо спроможності кандидатом складати процесуальні та інші документи відповідно до специфіки посади.

Практичні завдання виконуються кандидатами письмово на спеціальних аркушах.

Кваліфікаційний іспит оцінюється по 5-бальній системі (від 1 до 5 балів). При цьому встановлено прохідний бал за кваліфікаційний іспит - не менше 4 балів.

Письмові відповіді кандидатів та результати кваліфікаційного іспиту зберігаються у робочій групі Конкурсної комісії.

У зв’язку з запровадженням карантину в Україні, задля запобігання поширенню COVID-19, кандидатам при собі мати засоби індивідуального захисту (маска, рукавички), - зазначили у ДБР.

- У Державному бюро розслідувань більше не набирають співробітників за конкурсом. Двох етапів конкурсу - тестування на знання законодавства та виконання практичного завдання на комп’ютері вже не буде! Все це замінили на «письмовий іспит по білетах». Оцінюватимуть відповіді члени Конкурсної комісії, - акцентувала журналістка Ірина Винокурова, донедавна головний спеціаліст відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ ДБР.

Вона зазначила, що "екзамен по білетах - це радянський підхід, від якого відмовились давно не лише на конкурсах на будь-які державні посади, а й у школах та вишах. Багато років всі складають тестування, а відповіді оцінюють не люди, а комп‘ютер! Але у ДБР вирішили, що розумніші за всіх".

- Цікаво як, приміром, проходитиме екзамен на оперативні посади? Не всі члени комісії фахівці з оперативної роботи, частина - державні службовці. То яким чином вони оцінюватимуть, наприклад, правильність виконання практичного завдання щодо кваліфікації кримінальних правопорушень чи спроможності підгтовки процесуальних документів? Хто готував ці білети і яка гарантія, що окремі люди не прийдуть на «іспит» вже з готовими відповідями? - публічно запитала журналістка.

Винокурова вважає, що "з такими підходами краще чесно відмовитись від проведення конкурсів і відкрито заявити: беремо на роботу тих, хто сподобається. Такий підхід теж має право на життя. Так буде хоча б чесно".

КОНКУРСНА КОМІСІЯ З ВІДБОРУ ЧЛЕНІВ РАДИ ГРОМКОНТРОЛЮ РОЗПОЧАЛА РОБОТУ ПОПРИ ЗАШКВАРИ ДБР