20 сентябрь 2019, Пятница, 15:05

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

У Мін‘юсті вважають справу НАБУ про зловживання владою Яценюком та Петренком «дискредитацію інституцій, уповноважених захищати інтереси України в міжнародних судах»

13 ноября 2018г.

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження за фактом зловживань владою колишнім прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком і міністром юстиції Павло Петренком.

Про це йдеться у відповіді НАБУ на запит Українських Новин.

"На виконання ухвали слідчого судді внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань... за частиною 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу", - йдеться у відповіді.

У свою чергу у Міністерстві юстиції заявили, що "розповсюджена у ЗМІ інформація щодо зловживання владою та службовим положенням з боку вищого керівництва Міністерства юстиції та колишнього Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка в рамках придбання юридичних послуг для представництва держави України за позовами міноритарних акціонерів ПАТ «Укрнафта» в Арбітражному інституті Торгової палати м. Стокгольма (Швеція) абсолютно не відповідає дійсності". »

"Міністерство юстиції вкотре повідомляє: з огляду на те, що слухання по найбільшому позову проти України за всю історію держави відбудеться на початку 2019 року, розповсюдження у ЗМІ недостовірної інформації є частиною брудної інформаційної кампанії, яка спрямована на дискредитацію інституцій, уповноважених захищати національні інтереси України в міжнародних судах, зокрема щодо претензії міноритарних акціонерів ПАТ «Укрнафта» до України на суму 5,5 мільярдів доларів США, - йдеться у прес-релізі Мін‘юсту. - Офіційно заявляємо: поширена у ЗМІ інформація щодо зловживання владою та службовим положенням перших осіб в рамках даної резонансної справи проти України є ніщо інше, як організована спроба тиску на Кабінет міністрів, Міністерство юстиції та державу Україна напередодні засідання у справі на початку наступного року. Окремо наголошуємо: залучення міжнародних юридичних радників Latham&Watkins та HoganLovells відбулося із чітким дотриманням процедур та відповідно до чинного законодавства, яке регулює відбір юристів і консультантів для захисту інтересів держави України в міжнародних судах".

Як нагадує Резонанс, Солом'янський районний суд Києва зобов'язав НАБУ відкрити кримінальне провадження щодо колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка і міністра юстиції Павла Петренка за підозрою в розтраті державних коштів у великих обсягах і відмиванні доходів. Це рішення суд прийняв 17 жовтня 2018 року.

НОВА ЗАММІНІСТРА ЮСТИЦІЇ ФІГУРУЄ У СПРАВІ ПО НЕЗАКОННОМУ ВИВЕДЕННЮ ЗЕМЛІ У КОЗИНІ