19 березень 2024, Вівторок, 12:45

Горбатюк та Ситник спробували пояснили чому обшукують ОАСК

26 Липня 2019г.
Снимок экрана 2019 07 26 в 15.30.09

26 липня 2019 року детективи НАБУ спільно зі слідчими Управління спеціальних розслідувань ГПУ здійснили санкціоновані слідчі дії у приміщеннях Окружного адміністративного суду міста Києва та Суворовського районного суду м.Одеси в межах розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень головою та окремими суддями ОАСК. Про це поінформувала прес-служба Національного антикорупційного бюро, передає Резонанс.

Слідство вважає, що голова та деякі судді ОАСК організували винесення завідомо неправосудних судових рішень та втрутились у діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Мета цих дій — уникнення обов’язкового кваліфікаційного оцінювання, встановленого законом для служителів Феміди.

Свій план, за версією слідства, вони реалізували у кілька етапів:

• штучно ініційовано подання позовів про відсутність повноважень у деяких членів ВККС та заборону їм виконувати свої повноваження та організовано винесення судових рішень про їх задоволення.

• Забезпечено зміну двох членів ВККС за втручання голови ОАСК на наперед визначених «лояльних» переможців конкурсу за квотою Уповноваженого Верховної Ради та Державної судової адміністрації. Зобов’язано ВККС негайно зарахувати до складу ВККС вказаних переможців конкурсу на підставі рішень ОАСК у позовах, ініційованих головою та службовцями цього ж суду.

Один із штучно ініційованих суддями ОАСК позовів до голови та члена ВККС подав суддя Вищого адміністративного суду. Оскільки за автоматичним розподілом цей позов потрапив до судді ОАСК, на якого учасники злочину не мали достатнього впливу, вони намагалися досягнути винесення ним «бажаного» рішення з «потрібним» формулюванням, вчинивши тиск на служителя Феміди.

• Заборона вісьмом членам ВККС здійснювати кваліфікаційне оцінювання суддів на підставі винесення завідомо неправосудного рішення одним із суддів Суворовського районного суду м. Одеси, в органзізації винесення якого брали активну участь окремі службові особи ОАСК. Згодом Одеський апеляційний суд скасував це рішення як незаконне. За інших обставин воно фактично б унеможливило б роботу ВККС ,

З урахуванням наявності достатніх доказів, УСР ГПУ скерувало для підписання заступнику Генерального прокурора проекти повідомлень про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 351-2 («Перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України»), ст. 375 («Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови»), ст. 376 («Втручання в діяльність судових органів») Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування триває. Слідство вживає необхідних заходів задля встановлення усіх обставин вчинення злочинів та притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності, - заявляють у НАБУ.

У свою чергу керівник Управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив під час брифінгу для журналістів, що "встановлено системне втручання в розгляд справ судами керівництвом цього суду... і не лише в розгляд справ, а й в діяльність інших органів". Він твердить, що НАБУ та ГПУ зафіксували вплив керівництва Окружного адмінсуду навіть на окремих суддів Конституційного суду з метою скасування покарання за незаконне збагачення та закону про люстрацію. За його словами, даний вплив було зафіксовано під час слідчих дій у іншій кримінальній справі.

ДБР РОЗСЛІДУЄ ТИСК НА СУДДІВ ОАСК

Як інформував Резонанс, Центральний апарарат ДБР розслідує кримінальне провадження, розпочате ГПУ за ознаками правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 376 КК України (втручання в діяльність судових органів). Про це Резонансу повідомила перший заступник директора Державного бюро розслідувань Ольга Варченко.

Дані про можливе втручання в діяльність суддів Окружного адміністративного суду Києва з боку вищих посадових осіб держави під час засідання РНБО 18 квітня 2019 року Генеральною прокуратурою, за відомостями Резонансу, було внесено до ЄРДР 26 квітня за результатими розгляду заяви суддів ОАСК.

СУДДІ ОАСК ЗВЕРНУЛИСЬ ДО ГПУ ТА ДБР, ЩОБ РОЗПОЧАТИ СЛІДСТВО ПРОТИ ПОРОШЕНКА