29 березень 2024, П'ятниця, 02:11

У парламенті хочуть звільнення Ситника. Директор НАБУ подав скаргу до ВРП

7 Лютого 2020г.
Артем Ситник
Фото: НАБУ

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що має намір звернутися до Європейського суду з прав людини стосовно рішення українського суду про адміністративне стягнення з нього у вигляді штрафу за незазначений у декларації відпочинок у Рівненській області.

"Я направлятиму відповідну скаргу до Європейського суду з прав людини, оскільки це єдиний спосіб за чинним законодавством переглянути це рішення", - сказав Ситник на прес-брифінгу "Результати НАБУ та САП у ІІ півріччі 2019 року" в п'ятницю у Києві, - передає Резонанс із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Ситник твердить, що "у нього є підтвердження того, у чому саме був тиск на суд і, як результат, необ'єктивність суддів, які розглядали цю справу".

Він також зазначив, що якщо ЄСПЛ задовольнить його звернення, тоді справу можна буде переглянути в Україні в касаційній інстанції. "Я очікую справедливого рішення ЄСПЛ: встановлення тиску на суддів, порушення процедури, порушення мого права на доступ до правосуддя", - наголосив директор НАБУ.

Крім того, він повідомив, що подав відповідну скаргу до Вищої ради правосуддя. Водночас Ситник твердить, що якщо надійде вимога сплатити штраф, то він його сплатить, але продовжить добиватися справедливого рішення.

ОДНІЄЮ З МІСІЙ НА СВОЇЙ ПОСАДІ АРТЕМ СИТНИК ВВАЖАЄ «ЗБЕРЕЖЕННЯ АПОЛІТИЧНОСТІ НАБУ»

Як нагадує Резонанс, підставою для внесення Ситника в реєстр корупціонерів стала постанова Сарненського районного суду Рівненської області від 6 вересня 2019 року №572/2133/19, залишена в силі постановою Рівненського апеляційного суду від 13 грудня 2019 року, якою директор НАБУ визнаний винним у порушення статті 23 Закону України «Про запобігання корупції» та вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення («Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків»).

СИТНИК ОФІЦІЙНО ВИЗНАНИЙ КОРУПЦІОНЕРОМ

Тим часом у парламенті 07 лютого 2020 року зареєстрований проект Постанови про звільнення А. Ситника з посади Директора Національного антикорупційного бюро України. Проект постанови зареєстрований за №3039.

7 лютого про директора НАБУ у соцмережах згадав і глава МВС України Арсен Аваков.

Радник Авакова, керівник Громадської ради при МВС - Володимир Мартиненко не був таким толерантним, як міністр внутрішніх справ. "Корупціонер Ситник має покинути посаду керівника найвищого антикорупційного органу країни. І забрати разом із собою своїх прихвостнів із професійних "активістів".

- І, до речі, маю питання: чи понесуть ці пустопорожні крикуни, які просочилися навіть у парламент, відповідальність за свої погрози суддям та інші перли? - зазначив Мартиненко у коментарі Резонансу.

ВРП ХОЧЕ ПРАВОВОЇ ОЦІНКИ ДІЙ ЦПК ТА ШАБУНІНА

Як писав Резонанс, директор НАБУ Артем Ситник торік висловив сподівання, що "основні випробування для НАБУ позаду, і надалі не виникатиме перешкод на шляху розслідувань фактів корупції".

За словами Ситники, раніше НАБУ намагались знищити, або перетворити його на підконтрольний орган, "який не буде заважати політичній еліті здійснювати те, що вони здійснювали".

ДБР ПЕРЕВІРИТЬ ФАКТ МОЖЛИВОГО ПОЗАПРОЦЕСУАЛЬНОГО СПІЛКУВАННЯ СИТНИКА ТА ТРУБИ (ДОКУМЕНТ)