13 квітень 2024, Субота, 18:17

Проблема підслідності: Холодницький пообіцяв перейти від слів до справ

2 Березня 2018г.
18121459 10155371302340362 5003629594655369215 O

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький допускає відкриття кримінальних проваджень щодо посадовців прокуратури за розслідування кримінальних проваджень не за підслідністю. Про це він сказав в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

"Не виключаю, що буде відповідальність, можливо, і кримінальна, залежно від наслідків, які настануть, щодо тих посадових осіб, які це допускали протягом 2016-2017 років", - сказав Холодницький. За словами керівника САП, це стосується посадових осіб різних рівнів.

Він розповів, що два роки прокуратура продовжувала розслідувати справи, підслідні антикорупційним органам, і зараз суди стали масово повертати обвинувальні акти через порушення підслідності. "Що зараз вони робитимуть з цими справами? САП і НАБУ не завершуватимуть за іншими прокуратурами провадження, які фактично розслідувані", - сказав Холодницький.

ЛАБІРИНТИ ПІДСЛІДНОСТІ

"Підтримую Назара Холодницького і в тому, що докази, здобуті органом досудового розслідування чи тим же прокурором в порушення порядку, передбаченого нинішнім КПК України, в т.ч. і тоді, коли вони здобуті органом слідства, який був не уповноважений розслідувати кримінальне провадження, яке йому не підслідне, будуть неминуче визнані судом при розгляді справ по суті – недопустимими і на них суд не зможе посилатись при винесенні судових рішень, - написав раніше у блозі для Резонансу екс-заступник Генпрокурора з питань слідства Олексій Баганець. - Зокрема, про це свідчить і лист Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, де чітко зазначено, що проведення досудового розслідування кримінального провадження, зокрема, проведення окремих слідчих (розшукових) дій, заходів забезпечення кримінального провадження тощо органом, до компетенції якого згідно із процесуальним законодавством не віднесено його здійснення, порушує загальні засади законності здійснення кримінального провадження, закріплені у ст. 9 Кримінального процесуального кодексу України (КПК), та унеможливлює виконання завдань кримінального провадження, визначених у ст. 2 КПК. Тому, реєстрація кримінальних проваджень ГПУ чи тим більше – військовими прокурорами, корупційних злочинів, підслідних НАБУ, а тим більше - проведення ними тих же слідчих (розшукових) дій і негласних слідчих (розшукових) дій, неминуче призведе до визнання зібраних ними доказів неналежними і недопустимими, що заподіє значної шкоди державі.

У ДЕРЖАВНІЙ МІГРАЦІЙНІЙ СЛУЖБІ ЧЕРГОВИЙ КОРУПЦІЙНИЙ СКАНДАЛ

Як повідомляв Резонанс, співробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою 2 березня 2018 року викрили у хабарництві директора одного з департаментів Державної міграційної служби України. За інформацією ГПУ, "злочинну схему отримання працівниками Державної міграційної служби України неправомірної вигоди за сприяння громадянам України у швидкому одержанні біометричних закордонних паспортів" викрили прокурори Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженях слідчих центрального апарату Генпрокуратури України спільно з ГУ БКОЗ та ГСУ Служби безпеки.

ХОЛОДНИЦЬКИЙ ЗБАГРИВ ЛУЦЕНКУ СПРАВУ ПРО НАГОРОДНУ ЗБРОЮ ВІД АВАКОВА