У Реви вигадали власну новелу до закону про доступ до публічної інформації - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

10 декабрь 2019, Вторник, 09:01

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

У Реви вигадали власну новелу до закону про доступ до публічної інформації

14 декабря 2017г.

Міністерство соціальної політики відмовилося надати дані про заробітну плату міністра соціальної політики Андрія Реви без надання міністерству пояснень про мету отримання запитуваної інформації. Про це йдеться у відповіді Міністерства соціальної політики на запит Українських Новин.

Зокрема, інформагентство направило до міністерства запит на доступ на публічну інформацію для отримання даних про зарплату Реви, його заступників та державного секретаря за листопад.

Але Мінсоцполітики не надало у встановлений законом строк дані про зарплату керівництва відомства.

"Міністерство може надати вам інформацію за умови надання вами інформації про мету отримання та подальшого використання запитуваної інформації", - відповіли в Мінсоцполітики.

У попередні місяці міністерство надавало дані про зарплату Реви. Зокрема, зарплата Реви за січень склала 39,9 тис. гривень, за лютий - 43,3 тис. гривень, за березень - 46,5 тис. гривень, за квітень - 43,3 тис. гривень, за травень - 45,9 тис. гривень, за червень - 48,1 тис. гривень, за липень - 102,8 тис. гривень, за серпень - 81,2 тис. гривень, за вересень - 71,3 тис. гривень, за жовтень - 45,1 тис. гривні.

Як нагадують Укрновини, у березні 2017 офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини повідомив, що інформація про зарплату, премії, матеріальної допомоги та інших виплат з державного і місцевого бюджету співробітникові державного органу або органу місцевого самоврядування не є конфіденційною, не може бути обмежена у доступі та підлягає наданню на запит.

"Рева відповідає питанням на запит журналіста. Це ноу-хау в доступі до публічної інформації, - Можна взагалі на всі запити журналістів давати хороший стандартну відповідь: а хто вам доручив дізнатися? І чий ви агент?" - написав у соцмережі директор ІнА "Українські Новини" Денис Іванеско. Свого часу він  очолював ГУ забезпечення доступу до публічної інформації адміністрації президента.