16 июль 2019, Вторник, 13:02

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

У столиці прокуратура повернула громаді пам’ятку архітектури на Подолі

14 августа 2018г.

Органами прокуратури міста Києва забезпечено виконання судового рішення, яким у власність територіальної громади Києва повернуто пам’ятку архітектури національного значення на вулиці Петра Сагайдачного, 20/2 у Подільському районі. Про це у соцмережі Facebook повідомила речниця столичної прокуратури Надія Максимець.

Зазначені будівлі площею 2,5 тис. кв. м були збудовані у ХІХ сторіччі і упродовж 60 років вони використовувались для розміщення військового комісаріату Подільського району.

У 2008 році рішенням Київради та укладеної на її підставі незаконної угоди пам’ятку передали у власність МПП «Аквадон» – підприємству, зареєстрованому на той час у м. Донецьку.

Відчуження цього майна відбулось без погодження Міністерства культури України, поза приватизаційною процедурою та без проведення реконструкції об’єкту. У зв’язку з цим, прокуратура Києва звернулась до суду з позовом про повернення об’єкту нерухомості у власність територіальної громади столиці.

За результатами тривалого судового розгляду постановою Верховного Суду від 13.06.2018 позов прокуратури м. Києва задоволено та зобов’язано МПП «Аквадон» повернути спірні будівлі на користь територіальної громади м. Києва.

Наразі вказане судове рішення реально виконано шляхом здійснення державної реєстрації права власності на зазначені пам’ятки архітектури за територіальною громадою столиці в особі Київської міської ради, - передає Резонанс.