20 квітень 2024, Субота, 00:38

У світі крадіжки телефонів або навіть угони автомобілів взагалі не розслідуються, – головний слідчий Нацполіції України

16 Жовтня 2019г.
650x433

- В усьому світі такі злочини, як крадіжки телефонів або іншого майна, навіть угони автомобілів, взагалі не розслідуються. Тому що там люди страхують своє майно і отримують компенсацію, якщо з ним ось сталося.  Про це заявив в інтерв‘ю Цензор.НЕТ заступник голови Національної поліції України – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе, передає Резонанс 16 жовтня 2019 року.

За його словами, у слідства української поліції "є кримінальні провадження, де фігурують автомобілі, які були викрадені в країнах Європи і ввезені в Україну. Близько 300 таких автомобілів зараз їздить по місту Києву, і десь 200 ми вже вилучили за запитами Інтерполу. Це дорогі, елітні автомобілі. Ми проводимо експертизу, встановлюємо, що цей номер кузова транспортного засобу числиться в Інтерполі за такою країною, скажімо, як Італія. Ми їм пишемо, що встановили автомобіль, забирайте. І що ви думаєте? Вони нам відписують, що даруйте, нам не потрібно, у нас потерпілих по цьому провадженню немає, вони всі отримали матеріальне відшкодування від страхової компанії, а доставка автомобіля з України в Італію коштуватиме більше, ніж сам автомобіль".

Відповідаючи на питання - як на практиці відбуватиметься розслідування кримінальних проступків - головний слідчий Нацполіції поінформував: "Щороку в реєстр вноситься приблизно 2 мільйони заяв про злочини. З них до кримінальних проступків за новим законом можна віднести 60%. Ними буде займатись дізнання. Структура в нас уже є, протягом 3 місяців маємо набрати туди 4 тисячі нових співробітників. Крім того, керівники на місцях зможуть уповноважити на розслідування проступків оперативників, дільничних, патрульних. А це ще додатково майже 25 тисяч поліцейських. Вони діятимуть за спрощеною процедурою: огляд місця події, допити, експертне дослідження, підозра – і в суд. Це все повинно займати не більше 72 годин. У суді така справа також розглядається за спрощеною процедурою. Якщо особа визнає вину, відразу за перше засідання, йде реакція по санкції. Тобто, та санкція, яка передбачає в конкретному кримінальному проступку якісь обтяження, реалізовується в перший же день".

- Раніше, до 2012 року, згідно штатів міліції там було 7900 слідчих. І вони розслідували у рік 150-180 тисяч кримінальних справ. З того часу число кримінальних проваджень виросло до півтора-два мільйони, а кількість слідчих, за останніми даними Нацполіції, зменшилася до 6500 осіб. Плюс велика кількість незаповнених вакансій: відпустки у зв’язку з народженням дитині і таке інше. Тобто кількість слідчих менша, а кількість проваджень значно вища. Зараз придумали ще одну новелу: давайте проступки виділимо — і будуть їх розслідувати всі кому заманеться: не тільки слідчі, а й інші підрозділи. Та можна залучати хоч громадських активістів, тільки яка якість буде? Подивіться на результати роботи: в окремих регіонах у спрямованих до суду справах до 90 відсотків — особа встановлена відразу під час вчинення злочину. В окремих ця цифра становить 80-70 відсотків, - заявляв в інтерв‘ю Резонансу 23 вересня 2019 року експерший заступник Генпрокурора Юрій Севрук.

ЩО РОБИТИ З ПРАВООХОРОННОЮ СИСТЕМОЮ?