У ВАКС запропонували обмежити доступ до судових реєстрів - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

31 март 2020, Вторник, 22:51

У ВАКС запропонували обмежити доступ до судових реєстрів

24 января 2020г.
Фото: ВАКС
Фото: ВАКС

Заступник голови Вищого антикорупційного суду Євген Крук вважає доцільним переглянути кількість осіб, які мають повний доступ до документів суду. Про це він повідомив на порталі Судова влада України.

Він повідомив, що станом на 15 січня цього року Реєстр містив 915 судових рішень Вищого антикорупційного суду, включаючи судові рішення, ухвалені суддями Апеляційної палати ВАКС.

Загальний доступ до певних категорій рішень суду обмежується відповідно до типу документу (ухвали про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи, про відмову у задоволенні клопотання про обшук житла чи іншого володіння особи, про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії, про відмову у задоволенні клопотання про проведення негласної слідчої (розшукової) дії), за рішенням суду (закрите судове засідання), або на виконання постанов слідчих.

На сьогодні понад 5200 осіб є користувачами з правами повного доступу до судових рішень, унесених до Єдиного державного реєстру судових рішень. Так, з числа суддів і працівників апаратів судів повний доступ до Реєстру мають 4541 особа. Крім того, прийняті у закритому судовому засіданні рішення суду доступні для перегляду членам та уповноваженим працівникам секретаріату Вищої ради правосуддя (7 осіб), Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (10 осіб), уповноважених осіб Національного антикорупційного бюро України (292 особи), Національного агентства з питань запобігання корупції (92 особи), Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (27 осіб), Державного бюро розслідувань (140 осіб), ДСА України та її територіальних органів (88 осіб) і працівників адміністратора Реєстру (6 осіб).

"Враховуючи особливу чутливість інформації, яка розглядається на стадії досудового розслідування у Вищому антикорсуді, вбачається за доцільне переглянути кількість осіб, які мають повний доступ до документів", - вважає він.

"На нашу думку, є сенс унести зміни до чинних нормативно-правових актів, щоб звузити коло осіб, які мають безумовний доступ до усіх рішень. Це дозволить убезпечити таку інформацію, мінімізувати ризики її «витоку» та сприятиме належному збереженню таємниці досудового розслідування, а також захисту прав і свобод людини", - резюмував Є.Крук.