23 березень 2024, Субота, 11:37

Учасники проплаченого мітингу поскаржились до прокуратури на те, що з ними не розрахувались

20 Грудня 2016г.
Img 3138

Генпрокуратурою разом з Державною фіскальною службою України викрито злочинне угруповання, яке під приводом начебто реалізації металопродукції займалося незаконним заволодінням грошових коштів юридичних та фізичних осіб-підприємців. Фактично шахраї створювали фірми-одноденки, брали передоплату за нібито постачання товару, а потім зникали. За інформацією першого заступнику генпрокурора Дмитра Сторожука,  потерпілими визнано понад 50 осіб, яким завдано збитки на суму понад 10 млн грн, накладено арешт на майно та грошові кошти учасників організованої групи на суму 8 млн грн.

Учасників злочинної групи, у тому числі її організаторів, затримано в порядку ст. 208 КПК України, їм оголошені підозри у скоєнні злочинів, передбачених ст. 190 та ст. 205 КК України – заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), а також за фактами створення суб’єктів господарської діяльності з метою прикриття незаконної діяльності (фіктивне підприємництво), кваліфікуючими ознаками яких є вчинення злочинів організованою групою, - повідомляє прес-служба відомства.

Солом’янським районним судом м. Києва за клопотанням слідчого, погодженого з процесуальним керівником, обрано організованій групі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

«Під час засідання з обрання запобіжних заходів під приміщенням суду відбувся організований мітинг на підтримку затриманих. Люди намагалися чинити перешкоди роботі суду, прокурорів та слідчих. Через що суд переніс розгляд справи на наступний день. А вже наступного дня до приміщення суду ті самі представники громадськості прийшли з іншими вимогами, за їх словами адвокати підозрюваних обіцяли їм заплатити за участь у мітингу, а в результаті гроші не віддали. Ошукані учасники мітингу звернулися до прокуратури зі скаргою на шахрайські дії цих осіб» - розповів перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук.

За його словами ошукані учасники мітингу переважно жінки похилого віку, які приїхали до Києва з інших міст України.

«Ці представники громадськості повірили людям, яких правоохоронні органи затримали за те, що вони ошукали декілька десятків бізнесменів. І в результаті самі постраждали від дій шахраїв. Це добре, що вони звернулися до нас зі своїми скаргами. Їхні заяви будуть долучені до справи. А мені б хотілося привернути увагу громадськості до цієї історії і закликати всіх бути свідомими, адже перешкоджання роботі правоохоронних органів – це злочин», - наголосив Дмитро Сторожук.