Україна, Велика Британія та Польща взялися за тютюнову контрабанду — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

06 август 2020, Четверг, 00:32

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Україна, Велика Британія та Польща взялися за тютюнову контрабанду

9 июля 2019г.

Співробітники Служби безпеки України спільно з Державним бюро розслідувань, вітчизняною Генпрокуратурою, Податковою і митною службою Великої Британії, а також спецслужбами Польщі припинили діяльність міжнародного злочинного угруповання, яке організувало контрабанду тютюнових виробів із України до країн Євросоюзу. Про це повідомив 9 липня 2019 року тво Голови СБУ Іван Баканов під час спільного брифінгу з очільником ГПУ Юрієм Луценком, директором Державного бюро розслідувань Романом Трубою та заступником Голови директорату міжнародних операцій Митної та податкової служби Великої Британії Девідом Гонтлі.

Про це пише Резонанс із посиланням на пресцентр СБ України.

Спецоперація під назвою «Магма» відбувалась у тісній взаємодії з британськими партнерами і була проведена у три етапи.

На території Одеської області за місцем незаконного зберігання виготовленої тютюнової продукції було вилучено цигарок на суму понад 50  млн грн.

У прикордонних районах Закарпатської області під час обшуків правоохоронці затримали 13 вантажних автомобілів з тютюновими виробами на рекордну за часи Незалежності суму ‒ 70 млн грн.

На завершальному етапі спецоперації оперативники спецслужби встановили, що до складу угруповання входять понад десять громадян України, Польщі та Білорусі.

- У нашій країні ділки організували на території Київської області, зокрема Києво-Святошинського та Макарівського районів, підпільні цехи та складські приміщення, де здійснювалось незаконне виробництво та зберігання тютюнових виробів, ‒ підкреслив на брифінгу керманич української спецслужби. - Потім контрафактна продукція контрабандою переправлялась через державний кордон України до країн Європейського Союзу.

Співробітники СБ України також виявили на території Одеської області підпільну поліграфічну фірму, де учасники угруповання друкували етикетки пачок цигарок відомих брендів, які використовуються для пакування контрафакту, виготовленого у нелегальних цехах на Київщині.

3 липня 2019 року пройшла чітко скоординована операція СБУ, ДБР, Генпрокуратури та іноземних партнерів, у межах якої проведено санкціоновані слідчі дії на території України та Великобританії.

В Україні обшуки проводились за місцем знаходження підпільних цехів та складських приміщень, а також за адресами проживання фігурантів кримінального провадження.

СБУ виявила дві обладнані лінії для незаконного виготовлення тютюнових виробів, 5 тис акцизних марок, понад 3 млн цигарок, 3 тонни тютюну та матеріали для фасування контрафактної продукції.

- Це наймасштабніша операція з протидії контрабанді тютюнових виробів, що проведена спільно з іноземними партнерами. Вона перша в історії України та Євросоюзу, ‒ наголосив Баканов.

- Бюджет Великої Британії від цієї схеми щороку втрачав десятки мільйонів фунтів стерлінгів. «У Європі контрабанда підриває економічну стабільність держав і є джерелом фінансування тероризму. Гроші, отримані від контрабанди, злочинці використовують для політичної корупції та лобіювання власних інтересів», ‒ зазначив  Гонтлі.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 204, ст. 209 та ч. 3 ст. 364 Кримінального кодексу України, триває досудове розслідування.

- 4 особам вже повідомили про підозру за ч. 3 ст.28 та ч. 1, 2 ст. 204 ККУ, - додала інформації у соцмережі перша заступниця керівника ДБР Ольга Варченко.

НАВІЩО «ПАРТНЕРИ» УКРАЇНИ СВОЇ РАКЕТИ ТЮТЮНОМ ЗАСИПАЛИ