24 березень 2024, Неділя, 10:50

Уряд схвалив відшкодування потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень

27 Грудня 2019г.
Кабмин

Мін’юст розробив проєкт закону, який передбачає надання державної соціальної допомоги у вигляді відшкодування шкоди для потерпілих від насильницьких кримінальних правопорушень та їх близьких родичів і членів сім’ї.

Цей законопроєкт був схвалений Кабінетом міністрів України та набуде чинності у 2021 р., повідомив міністр юстиції Денис Малюська, передає Резонанс.

Проєкт закону визначає підстави та умови, а також порядок відшкодування за рахунок держави шкоди, завданої внаслідок насильницьких кримінальних правопорушень, що посягають на життя та здоров’я фізичної особи.

За словами міністра, потреба у відповідному законопроєкті зумовлена значною кількістю постраждалих осіб (за статистикою їх понад 24 тис.), відсутністю механізму компенсації збитків жертвам насильницьких кримінальних правопорушень та великою кількістю кримінальних проваджень, де не встановлено особу злочинця.

Положеннями проєкту Закону пропонується гарантувати здійснення відшкодування шкоди з боку держави у випадках, коли внаслідок насильницького кримінального правопорушення завдані збитки здоров’ю фізичної особи чи заподіяно її смерть.

"Законопроєктом передбачається запровадження нового механізму відшкодування збитків потерпілим від насильницьких злочинів. Зокрема, підлягатимуть компенсації збитки у зв’язку з втратою заробітку через заподіяння насильницьким кримінальним правопорушенням шкоди здоров’ю та понесенням витрат на медичну допомогу", – роз’яснив міністр юстиції.

Він зауважив, що відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень передбачається за рахунок надходжень до спеціального фонду державного бюджету України.

Фонд буде наповнюватися з коштів, що надходитимуть від відбування покарань у вигляді штрафів та виправних робіт, коштів, які були виплачені жертві у зв’язку з вчиненням умисного насильницького злочину та були повернуті у дохід держави у порядку регресу та судового збору у разі ухвалення судом обвинувального вироку.

"Прийняття закону дасть можливість захистити законні інтереси громадян, що потерпіли від злочинних посягань на їхні конституційні права, та стане реальним кроком у напрямі утвердження України як соціальної та правової держави", – наголосив Д.Малюська.