ВАКС не задовольнив апеляцію адвокатів колишнього міністра енергетики — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

03 август 2020, Понедельник, 23:30

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ВАКС не задовольнив апеляцію адвокатів колишнього міністра енергетики

3 октября 2019г.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила у задоволенні апеляційної скарги, поданої адвокатами колишнього очільника Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, стосовно скасування підозри у кримінальному провадженні щодо внесення недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015-2018 роки. Про це йдеться в повідомленні САП.

Колегія суддів Апеляційної палати залишила в силі рішення суду першої інстанції, який погодився з доводами прокурора САП та відмовив у задоволенні скарги адвокатів ексміністра, не виявивши жодних доказів щодо порушення порядку повідомлення про підозру колишньому високопосадовцю.

Як вже повідомлялось, 9 липня 2019 року за погодження прокурора САП детективами НАБУ повідомлено про підозру за ст. 366-1 КК України Міністру енергетики та вугільної промисловості України.

Розслідуванням встановлено, що у 2014 році підозрюваний отримав у позику 1,249 млн доларів США від фізичної особи. Проте в порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», чиновник не відобразив вказану інформацію у щорічних деклараціях.

Важливо: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.