27 березень 2024, Середа, 06:54

ВАКС стягнув з Максима Микитася 80 млн грн за порушення процесуальних обов‘язків

3 Квітня 2020г.
Censor News Big3

3 квітня 2020 року слідчим суддею ВАКС за результатами розгляду клопотання прокурора САП із заставодавця - одного із підозрюваних у справі заволодіння квартирами Нацгвардії стягнуто заставу у розмірі 80 млн гривень. Крім того до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді застави у більшому розмірі - 100 млн гривень із покладенням відповідних обов'язків.

Про це Резонанс поінформували у САП.

Так, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою у зв'язку з порушенням одним із підозрюваних - колишнім народним дерутатом України обов'язків, покладених на нього у кримінальному провадженні за фактом заволодіння майном Національної гвардії, до Вищого антикорупційного суду подано клопотання про стягнення в дохід держави застави у розміврі 80 млн гривень, застосованої у якості запобіжного заходу.

У вказаному клопотанні прокурор також клопотав про зміну запобіжного заходу та застосування застави у більшому розмірі із покладенням на підозрюваного обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України.

ВАКС погодився з доводами прокурора та задовольнив клопотання САП у повному обсязі.

Карантинні будні САП, - так охарактеризував цей процес Холодницький.

У свою чергу у Вищому антикорупційному суді повідомляють, що частково задовольнили клопотання прокурора САП.

Крім цього у ВАКС зауважили, що "відповідно до ч. 4 ст. 352 КПК України, онлайн-трансляція судового засідання була неможлива, оскільки допитували свідків".

У Антикорупіцйній прокуратурі нагадали, що 2 жовтня 2019 року, за погодження прокурора САП детективами НАБУ повідомлено про підозру колишньому народному депутату України 8 скликання Максиму Микитасю у вчиненні особливо тяжкого майнового злочину, а саме: в організації заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в особливо великих розмірах групою осіб за попередньою змовою (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України).

Підозрюваному інкримінується організація укладання низки договорів між підконтрольними йому особами – керівниками будівельної компанії, бенефіціарним власником якої був народний обранець, та командувачем Нацгвардії України щодо обміну належної Нацгвардії нерухомості в Печерському районі м. Києва на нерухомість в житловому кварталі, що знаходиться на околиці Києва. Як наслідок такого нерівнозначного обміну державній установі відповідно до експертних заключень спричинено збитки на суму 81 635 448,00 грн.

4 жовтня 2019 року Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді застави у 5,5 млн гривень.

24 жовтня 2020 року Апеляційна палата ВАКС за задовольнила апеляційну скаргу прокурорів та збільшила розмір застави до 80 млн гривень.

Як писав Резонанс, після укладення між МВС України та будівельною компанією угоди проектування та будівництва житлового будинку на території Печерського району Києва, який згодом був розбудований у житловий комплекс "Аристократ", групою осіб, у тому числі посадовими особами НГУ, за попередньою змовою було прийнято рішення про укладення додаткових угод для обміну нерухомого майна в ЖК "Аристократ" на нерухоме майно в ЖК "Оберіг" з метою заволодіння частиною вказаного майна під час обміну. При цьому для реалізації плану до вказаного злочину було залучено особу, якою проведено оцінку майна з метою зменшити кількість нерухомості в ЖК "Оберіг" та ЖК "Казка", яке мало бути передано під час обміну, шляхом безпідставного заниження вартості нерухомого майна в ЖК "Аристократ" та збільшення вартості такого майна в ЖК "Оберіг".

Внаслідок укладення та виконання додаткових угод, якими змінено предмет договору в частині нерухомого майна, яке мало бути передано Національній гвардії України, Головним управлінням, втрачено активів на загальну суму 81,635 млн грн.

В травні 2019 р. про підозру у вчиненні злочину повідомлено екс-командувачу Нацгвардії, гендиректору компанії-забудовниці та оцінювачу. В липні – виконавчому директору компанії-забудовниці, в жовтні – народному депутатові VІІІ скликання, якого слідство вважає організатором корупційної схеми. Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ та прокурори САП здійснюють із грудня 2017 р.

У СПРАВІ ЗАВОЛОДІННЯ МАЙНОМ НАЦГВАРДІЇ З’ЯВИВСЯ ЩЕ ОДИН ПІДОЗРЮВАНИЙ