28 березень 2024, Четвер, 11:40

Венедіктовій поскаржились на підлеглих із ТУ ДБР у Полтаві (документ)

16 Січня 2020г.
81630149 1470050779817224 8770311806703894528 O

Про сумніви "у правильності визначення підслідності керівництвом ТУ ДБР розташованого у м. Полтава слідчого відділу по розслідуванню кримінального провадження внесеному до ЄРДР за №62019170000000727 від 12.08.2019 ч. 2 ст. 364 КК України, оскільки дана категорія кримінальних проваджень не відноситься до компетенції другого слідчого відділу ТУ ДБР розташованого у м. Полтава" повідомив у скарзі тимчасово виконуючому обов‘язки директора Державне бюро розслідувань Ірині Венедіктовій керівник приватного охоронного підприємства "ВР" Віктор Тарасенко.

"Кримінальне розслідування в рамках вищевказаного кримінального провадження здійснюється із чисельними порушеннями норм чинного законодавства, внаслідок чого суттєво порушуються права та обов’язки Приватного підприємства «ВР» і завдана суттєва шкода, що є підставою для внесення відомостей до ЄРДР щодо працівників ТУ ДБР розташованого у м. Полтава", - йдеться у листі підприємця, копію якого отримав Резонанс 16 січня 2020 року.

Так, під час проведення обшуку 24 жовтня 2019 року на підставі ухвали слідчого судді Московського районного суду м. Харкова по справі № 643/16671/19 від 11.10.2019, якою надано право на проведення обшуку у приміщеннях орендованих ПП «ВР». Обшук на підставі даної ухвали здійснювався за відсутності керівництва та уповноважених представників (адвоката) ПП «ВР», в телефонній розмові зі слідчим, останній відмовився дочекатися на прибуття уповноважених представників ПП «ВР». Ухвала про проведення обшуку нами отримана не була та протокол обшуку нам вручений також не був. Також зазначаємо, що в ході обшуку було вилучено ряд документів (договорів, листів, запитів та ін. документів), що взагалі не стосувалися матеріалів даного кримінального провадження і жодного відношення до нього не мають. На сьогоднішній день ПП «ВР» не повідомлено про подальші дії з вилученим майном останнього в ході обшуку.

За результатами обшуку в ході якого були вилучені документи, які не стосувалися матеріалів кримінального провадження, слідство почало їх використовувати і звертатися з запитами та отримувати ухвали слідчого судді про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів у контрагентів та замовників ПП «ВР», які жодним чином не мають відношення до даного кримінального провадження.

Крім того ухвалою слідчого судді Московського районного суду м. Харкова по справі №643/18290/19 від 08.11.2019, було надано дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів ПП «ВР». 21 листопада 2019 року дану ухвалу ТУ ДБР у м. Полтава намагалися вручити невідомою особою без наявності у останнього відповідних повноважень слідства на допуск до оригіналів документів працівнику ПП «ВР» за адресою місцезнаходження підприємства.

Дані дії слідства також дають зробити висновки, що слідство проводиться однобічно та не об’єктивно, а також здійснюється тиск і втручання в господарську діяльність ПП «ВР», - твердить очільник приватного підприємства.

Ухвалою слідчого судді Московського районного суду м. Харкова від 18.12.2019 р. у справі № 643/21229/19, провадження № 1-кс/643/8073/19 (слідчий суддя Задорожна А. М.), яка далі за текстом іменується - ухвала, було задоволено клопотання слідчого Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, Плохотнікова А. В. і накладено арешт на грошові кошти, які перебувають на банківському рахунку, відкритого на ПП «ВР».

- Арешт було накладено необґрунтовано внаслідок неповноти та необ’єктивності обставин, наведених слідчим у відповідному клопотанні, - написав Віктор Тарасенко. - Вимогу про арешт безготівкових коштів ПП «ВР» на поточному рахунку підприємства слідчий обґрунтовує лише припущенням про фактичну неможливість виконання укладених ПП «ВР» із замовником договорів, на підставі чого робить ще одне припущення, що метою їх укладення було не реальне надання охоронних послуг за договорами, а заволодіння коштами шляхом їх конвертації та перерахування на рахунки субпідрядних організацій з ознаками фіктивності та подальшим переведенням коштів в готівкову форму та заволодіння ними.

Підприємець акцентував: ПП «ВР», приступаючи до виконання зобов’язань із надання послуг охорони, мало в достатній кількості матеріально-технічну базу та достатню кількість працівників для надання послуг АТ «Укргазвидобування», що підтверджується відомостями про працівників за формами 1-ДФ які були у слідчого на момент звернення з клопотанням про арешт. Жодних доказів щодо протиправності дій службових осіб саме ПП «ВР», направлених на неправомірне заволодіння коштами АТ «Укргазвидобування», слідчим в порушення приписів ч. 5 ст. 132, ч. 2 ст. 171 КПК України не було надано.

Також він додав, що "клопотання про накладення арешту було подано слідчим Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, з порушенням ч. 2 ст. 132 КПК України".

Кримінальне переслідування ПП "ВР" на підприємстві пояснюють господарським спором, що вини "між учасниками закупівель АТ «Укргазвидобування» як замовником та ТОВ «БАСТІОН-СЕРВІС» щодо участі в закупівлях"

- Ннезважаючи на вищевикладене Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Полтава здійснює безпідставно досудове розслідування за ознаками злочину відповідальність за який передбачена ч. 2 ст. 364 КК України, так як цей злочин підслідний ДБР, хоча ознаки злочину передбаченого ч.2 ст. 364 КК України відсутні, а відтак вбачається їх особиста зацікавленість перетворити господарські відносини та господарській спір стороною у якому є ТОВ «БАСТІОН-СЕРВІС» особа, що не стала переможцем у торгах, а відтак не отримала дохід, у кримінальне провадження з метою втручання у господарську діяльність АТ «Укргазвидобування» та ПП «ВР», при цьому спричиняючи тиск на останнього з метою нанесення шкоди його підприємницькій діяльності, - йдеться у скарзі до тво директора ДБР.

Постраждалий комерсант також підкреслив, що вбачає в діях працівників ДБР "чисельні ознаки складів злочинів, про що ПП «ВР» як третя особа у даному кримінальному провадженні, в разі не реагування на наше звернення, змушене буде подати відповідні заяви про злочини".

Як писав Резонанс, "інформація з регіонів про те, що слідчі ДБР миттєво реагують на фейкові заяви проти будь-якого «неправильного» підприємства, надходила вже давно, але реальний приклад беззаконня від ДБР ми отримали лише зараз. Мова йде про Приватне підприємство «ВР», яке вже не перший рік здійснює діяльність в якості приватної охоронної служби.

Незважаючи на те, що по економічних показниках «ПП «ВР» - суб'єкт середнього підприємництва, ця потужна служба мала чисельні договори з надання охоронних послуг, в штаті обліковується до 1000 осіб, а серед клієнтів – «Украгазвидобування», об’єкти Міністерства Інфраструктури України, «Укртрансгаз», об’єкти Міністерства культури України, та інші. Врешті-решт, лише за останні декілька років в системі «Прозорро» зареєстроване виконання 26 успішних контрактів на загальну суму більше 100 млн. грн. Мабуть саме останнє і зіграло злий жарт з підприємством, бо з серпня 2019 року за «ВР» активно «взялися» слідчі ДБР".

«ДЕМБЕЛЬСЬКИЙ» АКОРД ТРУБИ. АБО ЯК В ДБР ЗНИЩУВАЛИ ОХОРОННИЙ БІЗНЕС