19 березень 2024, Вівторок, 10:41

Верховний Суд скасував постанову парламенту про звільнення Татькова з посади судді ВГСУ (оновлено)

30 Листопада 2018г.
фото: Закон і Бізнес
фото: Закон і Бізнес

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду 30 листопада 2018 рок, визнав незаконною та скасував постанову Верховної Ради України від 29 вересня 2016 року № 1631-VIII щодо звільнення Віктора Татькова з посади судді Вищого господарського суду України. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ВСУ.

Це рішення є черговим у низці рішень Верховного Суду про скасування з причин процедурних порушень постанов ВРУ, прийнятих на позачерговому засіданні 29 вересня 2016 року, під час якого було звільнено 29 суддів, - йдеться у офіційному повідомленні.

Також у ВСУ звернули увагу, що рішення Вищої ради юстиції від 24 грудня 2015 року про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення В. Татькова з посади судді Вищого господарського суду у зв’язку з порушенням ним вимог несумісності не скасоване (рішення КАС ВС від 22 травня 2018 року у справі № 800/63/16).

Подальше вирішення питання про звільнення В. Татькова з посади судді належить до повноважень Вищої ради правосуддя.

Це рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Великої Палати Верховного Суду протягом 30 днів.

Повний текст рішення буде складений впродовж п’яти днів, - поінформувала прес-служба суду.

ГПУ ПЛАНУЄ АРЕШТУВАТИ ЕКС-ГОЛОВУ ВГСУ ТАТЬКОВА?

Народний депутат України від ВО "Свобода" Олег Осуховський ще у жовтні 2013 року звертався до керівництва держави з вимогою "припинити перетворення господарських судів України під головуванням Віктора Татькова в інструмент захоплення майна українців та розглянути доцільність перебування В.Татькова на посаді голови Вищого господарського суду України".

У коментарі Резонансу 30 листопада 2018 року голова підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Осуховський сказав: "Дуже прикро, що судді, які порушували присягу, які переступили через Закон, не тільки залишилися непокараними, а й можуть отримати право й далі вершити правосуддя, хоча насправді їхнє місце – за ґратами. Скільки було розмов про судову реформу, але насправді ніякої реформи нема. Старі дискредитовані кадри не можуть сформувати нову судову систему. Не вперше ми стаємо свідками, як «реабілітують» поплічників злочинного режиму. Спрацьовує цехова солідарність? Ситуація з Татьковим шокує. Я буду звертатися у Вищу раду правосуддя. Необхідно дати оцінку таким діям".

Як відомо, Вища рада правосуддя 16 грудня 2017 року розглянула подання заступника Генерального прокурора Анжели Стрижевської про надання згоди на утримання під вартою колишнього судді Вищого господарського суду України Віктора Татькова. ВРП вирішила повернути подання ГПУ без розгляду, оскільки торік Верховна Рада звільнила суддю ВГСУ В. Татькова.

18 жовтня 2017 року Вищий адміністративний суд України відмовив колишньому голові Вищого госпсуду В. Татькову у задоволенні його позову до ВРП та Міністерства юстиції щодо звільнення.

Генеральна прокуратура повідомила про підозру Віктору Татькову та судді Вищого госпсуду Артуру Ємельяновув у незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ.

У коментарі Резонансу начальник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк зазначив, що судове рішення  про скасування постанови Верховної ради про звільнення Татькова з посади судді не вплине на подальший переміг кримінального провадження.

"Ми повинні обговорювати не РІШЕННЯ суду, а ВИРОК, бо за 5 років держава мала довести те, що і так всім відомо про те як грабували в маштабах держави. Вседозволеність повинна бути змінена невідворотністю покарання", - вважає колишня керівниця люстраційного департаменту Мін‘юсту, адвокат Тетяна Козаченко.

Нагадаємо, у квітні 2018 року з‘явилась інформація, що підозрюваний ГПУ Татьков попросив політичний притулок в Австрії.

СКАНДАЛЬНЫЙ СУДЬЯ ПРОСИТ УБЕЖИЩЕ В АВСТРИИ