20 апрель 2018, Пятница, 17:24

взятка декларация ДТП в Харькове НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Викрито схему легалізації в Україні російських злочинців

12 июня 2017г.

Столичною прокуратурою спільно з Нацполіцією викрито та затримано групу ліц, які сприяли незаконній легалізації в Україні російських злочинців, що знаходяться у кримінальному розшуку. Про це Резонансу повідомила прес-служба прокуратури Києва.

Як встановлено слідством, учасниками злочинної схеми до підрозділів Державної міграційної служби України надавалися підроблені документи.

На їх підставі розшукувані злочинці отримували громадянство України та у подальшому укладали фіктивні шлюби з громадянками України. З метою максимально прискорити процес реєстрації шлюбу до територіальних відділів РАГСів надавались підроблені довідки про нібито вагітність цих жінок.

У подальшому упродовж місяця шлюб розривався, а розшукувані особи залишалися на прізвищах фіктивних дружин.

Окрім того, деякі особи навіть імітували свою загибель на території України, щоб у подальшому бути знятими з розшуку у РФ.

У такий спосіб зловмисники сприяли незаконній легалізації та унеможливленню подальшої ідентифікації 5 іноземних громадян, які перебували у розшуку за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів.

Серед них, зокрема, екс-начальник управління організації матеріально-технічного забезпечення МВС Російської Федерації, помічник заступника Міністра МВС РФ, який розшукувався за розтрату бюджетних коштів, його пособник, організатор та учасники злочинних організацій та інші особи.

В порядку ст. 208 КПК України вже затримано та повідомлено про підозру 4 особам, у тому числі помічнику заступника міністра МВД РФ.

У фігурантів провадження виявлено та вилучено велику кількість внутрішніх та міжнародних паспортів різних країн, підроблені посвідки на проживання, службові посвідчення, зброю, а також грошові кошти у сумі понад 230 тис. грн., 134 тис. дол., понад 14 тис. євро та 1,4 млн руб.