Військова прокуратура має ретельно готуватись не лише до круглих столів... - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

06 март 2020, Пятница, 21:11

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Військова прокуратура має ретельно готуватись не лише до круглих столів…

1 февраля 2019г.
0

Маємо бути об'єктивними.

Організований адвокатами круглий стіл за участі військової прокуратури 25 січня 2019 року пройшов успішно. Бо там ми не питали повноваження прокурора, що був направлений Головною військовою прокуратурою.

Але варто розділяти дружній обмін правовими позиціями на публічних заходах та війну опонентів у судових засіданнях.

Так, у Верховному Суді по справі айдарівців запитали підтвердження повноважень військового прокурора ГВП на підтримання державного обвинувачення. Адвокати наполягали на недопущенні представника Головної військової прокуратури до участі у кримінальному провадженні.

Адже прокурор мав на озброєнні лише посвідчення та ст. 36 КПК. Ніхто не оспорює норму про право прокуратури вищого рівня брати участь у судових засіданнях. Але не будь-якого прокурора і не в будь-якому провадженні.

За аналогією, адвокат не може зайти із адвокатським посвідченням та ст. 131-2 Конституції в будь-яке засідання та захищати будь-якого клієнта, якщо не доведе власні повноважень в конкретному КП.

За підсумком, судді касаційної інстанції дали недбайливій ГВП ГПУ шанс підтвердити повноваження свого прокурора та зробили перерву до 5 лютого 2019-ого.

Бо ретельно готуватись військова прокуратура має не лише до круглих столів, а й до судових засідань та адвокатських протистоянь.

Марія Островська Адвокат, заступник Голови Комітету НААУ із наближення системи адвокатури України до європейських правових стандартів; Голова Комітету НААУ з питань координації надання правової допомоги учасникам АТО, членам їх родин та переселенцям, волонтер Юридичної сотні