28 березень 2024, Четвер, 16:39

Прокуратура оскаржить скасування санкцій проти українського підрозділу російської федеральної установи

24 Листопада 2017г.
11

Військова прокуратура готує апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду Києва, яким скасувано введення економічних санкцій за порушення режиму тимчасово окупованої території Криму щодо ПАТ «Морський регістр судноплавства в Україні».  Про це Резонансу повідомили у військовій прокуратурі Південного регіону України. І нагадали, що згадане вітчизняне акціонерне товариство є підрозділом російської федеральної установи "Російський морський регістр судноплавства", яка має свій режимно-секретний орган і входить до системи сертифікації РФ «Военный Регистр», а згідно федерального закону РФ № 174-ФЗ федеральна автономна установа не має права відмовитися від виконання державного завдання.

"Вчора ми отримали судове рішення ОАСК, вважаємо його упередженим, і будемо оскаржувати цю судову ухвалу у Київському апеляційному адміністративному суді", - акцентував компетентний співрозмовник.

У свою чергу представник президента України в АР Крим Борис Бабін назвав  рішення Окружного адмінсуду столиці таким, що "дозволить Росії продовжувати агресію в Україні".

Як випливає з постанови суду, опублікованій у Єдиному державному реєстрі судових рішень, ОАСК також визнав належність вказаного підприємства Федеральній автономній установі «Російський морський регістр судноплавства». Утім суд вважає, що "його діяльність не суперечить законодавству України", - повідомляє Центр журналістських розслідувань

 

Нагадаємо, у березні 2017 року МЕРТ за поданням військової прокуратури Південного регіону України ввело санкції проти «Російського морського регістра судноплавства» та його українського підрозділу «Морський регістр судноплавства в Україні». Факти ведення господарської діяльності на кримському півострові, незважаючи на встановлені заборони та обмеження, були виявлені в ході досудового розслідування ряду кримінальних проваджень. У зв'язку з цим військові прокурори внесли відповідні подання в МЕРТ, яке 2 березня видало накази про застосування до порушників спеціальних санкцій, передбачених ст. 37 закону «Про зовнішньоекономічну діяльність».

«Морський регістр судноплавства в Україні» оскаржив в суді рішення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) про економічні санкції.

Даними наказами була тимчасово зупинена зовнішньоекономічна діяльність Федерального автономного установи РФ «Російський морський регістр судноплавства» та підрозділу цієї установи в Україні «Морський регістр судноплавства в Україні». «Зокрема, це установа в якості класифікаційного товариства забезпечує наявність суднових документів на борту ряду суден під прапором РФ і інших держав, які порушують режим тимчасово окупованих територій, а також портових споруд, що прямо сприяє їх незаконному функціонуванню в закритих портах Криму. Така діяльність, в тому числі, має ознаки порушення морських конвенцій в сфері безпеки судноплавства, які інспектори установи, виконуючи політичну волю керівництва РФ по анексії Криму, послідовно «не помічають»», - заявили у військовій прокуратурі.

Як повідомляв Резонанс, російський регістр тривалий час надавав свої послуги із сертифікації та нагляду за діяльністю окремих об’єктів Національного університету «Одеська морська академія», навіть після утворення там після окупації Криму Інституту Військово-Морських Сил України. Таким чином офіційні посадові особи Російської Федерації перевіряли якість навчання у ВНЗ, який серед іншого здійснює підготовку морських офіцерів України. Крім цього інспектори РМРС офіційно здійснювали, як мінімум до 2016 року, технічний нагляд на київському заводі «Ленінська кузня», де у той час будували військові кораблі для ВМСУ. Саме у якості контролюючого органу.

"На це заплющують очі. Це можна зрозуміти через великі кошти, котрі РМРС продовжує заробляти в Україні. Таких коштів звісно може вистачити, щоб стимулювати чиновників Мінінфраструктури, Укртрансбезпеки, Адміністрації морських портів України, директорів портових заводів, ректорів морських академій - аби вони не переймалися справжніми завданнями структур РМРС в Україні. І ще мабуть на народних депутатів лишається", - заявляв Резонансу Борис Бабін.

Також нагадаємо, що "ходіння по муках" для РМРС в Україні розпочалось після того, як військовою прокуратурою було отримано оперативну інформацію, що упродовж вересня-грудня 2016 року у морських торговельних портах РФ у Азовському та Чорному морях (Єйськ, Ростов-на-Дону, Таганрог, Темрюк та ін.) з боку інспекторів державного портконтролю проводилася кампанія з необґрунтованих посилених перевірок та затримань торговельних суден незалежно від їх прапору, що мають класифікаційні документи від "Регістру судноплавства України". Мета такого посиленого контролю та затримань - надання необґрунтованих переваг у цих портах для торговельних суден під прапором РФ та піднаглядних "Російському морському регістру судноплавства" . Саме тому і було внесено подання до МЕРТ щодо припинення зовнішньоекономічної діяльності РМРС та його структурного підрозділу в Україні.

УКРАЇНСЬКІ ПРИГОДИ «РОСІЙСЬКОГО МОРСЬКОГО РЕГІСТРУ СУДНОПЛАВСТВА»