Про звільнення губернатора Київщини — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

13 август 2020, Четверг, 03:08

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Про звільнення губернатора Київщини

10 сентября 2016г.
0

Володимир Мартиненко, для Резонансу

Топ новина сьогоднішнього дня - звільнення Президентом голови Київської ОДА Максима Мельничука.

Нічого дивного, на фоні всієї тієї низки скандалів, що тягнуться за вже екс-високопосадовцем останні місяці. А може й навіть роки. Ще під час призначення його на посаду українські політичні експерти трохи не втратили мову - заступник у недалекому минулому біглого міністра АПК Присяжнюка - скандальний Максим Мельничук призначений керувати Київською областю.

Весь час перебування на посаді його супроводжувала ціла низка гучних скандалів, пов‘язаних із відмиванням коштів.

Пару днів тому просторами Інтернету гуляла інформація, що губернатор Київщини написав заяву про відставку. А ще декількома тижнями раніше з‘явилися плітки, що на Київську область претендує звільнений із лав МВС та близький до Президента Олександр Терещук. Так воно чі ні - покаже час.

Але вчора під вечір, як пише офіційний сайт МВС "працівники ДЗЕ Нацполіції України спільно з ГПУ затримали заступника голови Київської облдержадміністрації Ігоря Любка. Він через посередника Юрія Пуденка – начальника управління Департаменту охорони здоров'я Київської ОДА вимагав та отримав неправомірну вигоду в розмірі 200 тис грн від своєї підлеглої за безперешкодний перехід на роботу в інший державний орган.

Любко спільно з губернатором Максимом Мельничуком місяць тому отримали непідтверджену інформацію щодо того, що керівником Департаменту АПК області виплачено суму в розмірі 15 млн грн фермерам в якості компенсації за бюджетною програмою. Оскільки, на їх думку, така сума без так званого «відкату» виплачена бути не могла, чиновники почали вимагати частину коштів, які нібито отримала вказаний керівник департаменту, погрожуючи звільненням. Наразі тривають обшуки за місцями роботи та проживання фігурантів." Це була вишенька на тортик.

Президенту нічого не залишалося, як виперти з ганьбою голову Київської ОДА. Адже керівник зобов"язаний нести відповідальність за свого прямого підлеглого, а в даному випадку - заступника. Таку практику ми вже спостерігали на Миколаївщині. Але там губернатор поніс політичну відповідальність, на відміну від Київщини, де Мельничук сам став фігурантом злочину.

Дещо дивує трактовка в Президентському Указі: "згідно з поданою ним заявою". Правильніше б звучало за участь у злочині, але ж у нас правова держава і злочинцем може визнати лише суд...

Запасаємося попкорном та чекаємо на продовження. Корупційні справи в нашій країні рідко доходять до реального терміну ув‘язнення, і над тим ще потрібно досить довго працювати. Але політично - фігурант несе відповідальність і стає політичним трупом, навіть якщо потім його діяльність ще намагаються реанімувати, а по тілу пробиваються конвульсії.

І як постскриптум. Щойно стало відомо, що дружина Мельничука заявила, що її чоловік пропав. Думайте самі.

Володимир Мартиненко Голова Громадської ради при МВС України, радник Міністра внутрішніх справ; голова Громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції»