Вперше довічнику було замінено найвищу міру покарання на 20 років - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

24 январь 2020, Пятница, 23:59

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Вперше довічнику було замінено найвищу міру покарання на 20 років

3 сентября 2019г.

Український репортер

Роменський міськрайонний суд Сумської області може увійти в історію, оскільки замінив покарання засудженому до довічного позбавлення волі на 20 років. Але…

Матеріали справи: у 2004 році Апеляційний суд Черкаської області призначив засудженому довічне ув’язнення за розбій, викрадення транспортного засобу та документів, умисне вбивство з корисливих мотивів та замах на умисне вбивство двох і більше осіб.

Засуджений вже пробув у в’язниці 15 років. Чому ж Роменський міськрайонний суд проявив велику гуманність? Він, зокрема, посилався на те, що стаття 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод повинна інтерпретуватися як така, що вимагає зменшення покарання, в розумінні перегляду справи, що дозволяє національній владі переглянути: чи були зміни в поведінці довічника, чи був прогрес у напрямку виправлення таким, що продовження тримання особи в ув’язненні не може більше виправдовуватися з огляду на обґрунтовані підстави».

Однак довічник не вийде на волю. Прокуратура оскаржила судову ухвалу.

В апеляційній скарзі прокурор наголошував, що Кримінальному кодексі України немає механізму реалізації заміни довічного ув’язнення на строкове. Прокурор також наголошував, що Роменський міськрайонний суд ухвалюючи рішення зазначив, що заміна покарання можлива «за умови належної поведінки засудженого». Водночас не вказав, хто і яким чином вирішить, чи належно поводила себе ця людина та за якими критеріями це визначатимуть.

Колегія суддів апеляційного суду задовольнила скаргу прокурора та скасувала ухвалу суду першої інстанції.