ВРП надала згоду на утримання під вартою судді з Київщини - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

10 декабрь 2019, Вторник, 01:19

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ВРП надала згоду на утримання під вартою судді з Київщини

29 сентября 2017г.

Вища рада правосуддя задовольнила подання заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького про надання згоди на утримання під вартою судді Баришівського районного суду Київської області Олександра Лисюка. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-секретаря ВРП Оксану Лисенко.

29 вересня 2017 року доповідач із зазначеного питання – член Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк повідомив, що до ВРП 28 вересня 2017 року надійшло подання заступника Генерального прокурора – керівника САП   про надання згоди на утримання судді під вартою. Із матеріалів клопотання вбачається, що Лисюка О.Д. було затримано 27 вересня 2017 року безпосередньо під час вчинення тяжкого злочину на підставі статей 208, 482 Кримінального процесуального кодексу України. Того самого дня Лисюку О.Д. вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 368 Кримінального кодексу України.

Лисюк О.Д. підозрюється у проханні службовою особою, яка займає відповідальне становище, надати неправомірну вигоду в особливо великому розмірі для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, та в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням службового становища та в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, та в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням службового становища.

До подання долучено копії матеріалів, якими обґрунтовано його доводи.

«Подання відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України та статті 58 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», зокрема містить факти та докази, що підтверджують вчинення суддею суспільно небезпечного діяння, передбаченого Кримінальним кодексом України, та обґрунтування необхідності утримання судді Лисюка О.Д. під вартою. Порушень гарантій незалежності судді не виявлено», – зазначив Ігор Бенедисюк.

Вища рада правосуддя, дослідивши матеріали подання, заслухавши доповідача, представників ГПУ, представників судді – адвокатів, вирішила подання задовольнити подання САП та надати згоду на утримання судді під вартою.