25 март 2019, Понедельник, 21:06

взятка декларация ДТП в Харькове Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ВРП повернула САП клопотання про відсторонення судді

21 марта 2018г.
0

Вища рада правосуддя повернула керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури клопотання про тимчасове відсторонення судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Михайла Пака від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Як йдеться у офіційному повідомленні, САП здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні НАБУ від 3 липня 2017 року за обвинуваченням судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Пака М.М. у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Досудове розслідування наразі завершено. САП 13 березня 2018 року обвинувальний акт направлено до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області для розгляду по суті. Крім того, у клопотанні зазначено, що перед Верховним Судом ініційовано питання про визначення підсудності у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання член ВРП Наталя Волковицька зазначила, що начальник 3-ого відділу САП Кричун В.В. доручив оперативному підрозділу Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України вручити судді Паку М.М. копію клопотання про тимчасове відсторонення його від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Утім, згідно із ч. 3 ст. 63 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Генеральний прокурор або його заступник можуть уповноважити прокурора на вручення судді копії клопотання про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, а також на представлення відповідного клопотання під час розгляду на засіданні Вищої ради правосуддя. Аналогічні положення закріплені в Регламенті Вищої ради правосуддя.

"Всупереч вказаним вимогам зазначеного Закону та пункту 19.4 Регламенту Вищої ради правосуддя заявником не надано доказів вручення копії клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя у зв’язку із притягненням до кримінальної відповідальності судді Пака М.М. та матеріалів, які обґрунтовують таке відсторонення, Генеральним прокурором, його заступником або уповноваженим прокурором, а вручення вказаних документів працівниками оперативного підрозділу УЗЕ в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України не відповідає вимогам наведених норм Закону", - переконані у ВРП.

Відтак клопотання про тимчасове відсторонення судді, подане без дотримання визначених законом вимог, Вища рада правосуддя повернула заступнику Генерального прокурора – керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницькому Н.І.

Як нагадує Резонанс, торік правоохоронці повідомляли про викриття злочинної схему вимагання та отримання неправомірних вигод суддею Мукачівського міськрайонного суду та начальником юридичного відділу пенсійного фонду м.Мукачева.

"За вирішення питання щодо прийняття судового рішення на користь позивача, а саме про виплату останньому компенсаційних, служитель Феміди та посадовець пенсійного фонду вимагали 8 тисяч гривень неправомірної вигоди", - твердили у МВС. Гроші призначались начебто за рішення на користь члена спілки Афганців Закарпатської області.