ВРП повторно звернулася до міжнародних організацій щодо конкурсної комісії до ВККС - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

02 апрель 2020, Четверг, 12:07

ВРП повторно звернулася до міжнародних організацій щодо конкурсної комісії до ВККС

22 января 2020г.

Вища рада правосуддя запросила міжнародні організації до конструктивного діалогу щодо номінування міжнародних експертів до складу комісії для проведення конкурсу на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ВРП. ВРП запропонувала міжнародним організаціям номінувати таких експертів.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя листом від 11 грудня 2019 р. звернулася до генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, голови представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас, генерального директора Європейського бюро боротьби із шахрайством Вілле Ітяля, керуючого директора Європейського банку реконструкції і розвитку у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне та генерального секретаря Організації економічного співробітництва і розвитку Анхеля Гурріа з інформацією про можливість у визначені строки надати ВРП пропозиції стосовно 3 осіб з числа міжнародних експертів.

Проте у визначений положенням строк пропозицій щодо персонального складу конкурсної комісії з числа міжнародних експертів до ВРП не надійшло. Тому 16 січня 2020 р. Вища рада правосуддя своїм рішенням продовжила до 5 лютого строк для надсилання суб’єктами формування складу конкурсної комісії – міжнародними й іноземними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, пропозицій стосовно кандидатів до складу комісії для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.