ВРП зажадала від ГПУ та Нацполіції даних щодо розслідування підпалу будинку подружжя суддів на Херсонщині - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

06 июль 2020, Понедельник, 04:46

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ВРП зажадала від ГПУ та Нацполіції даних щодо розслідування підпалу будинку подружжя суддів на Херсонщині

10 октября 2019г.

ВРП звернулася до ГПУ та НПУ за фактами тиску і посягання на життя суддів. Відповідне рішення ухвалено на засіданні Вищої ради правосуддя 10 жовтня 2019 року за результатами розгляду повідомлення голови Херсонського апеляційного суду Коровайка Олександра Івановича про втручання в діяльність суддів Чаплинського районного суду Херсонської області Пилипенко Ірини Олександрівни та Новокаховського міського суду Херсонської області Пилипенка Сергія Васильовича щодо здійснення правосуддя.

Про це Резонансу повідомили в Управлінні інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Так, за даними доповідача – члена ВРП Олексія Маловацького, 8 жовтня 2019 року надійшло повідомлення голови Херсонського апеляційного суду Коровайка О.І., а 9 жовтня 2019 року – і суддів Чаплинського районного суду Херсонської області Пилипенко І.О. та Новокаховського міського суду Херсонської області Пилипенка С.В. про втручання в їхню діяльність як судів щодо здійснення правосуддя, а також звернення голови Херсонського апеляційного суду Коровайка О.І. з приводу фактів тиску на суддів Чаплинського районного суду Херсонської області Пилипенко І.О. та Новокаховського міського суду Херсонської області Пилипенка С.В. у зв’язку із здійсненням правосуддя.

У повідомленнях зазначено, що 8 жовтня 2019 року о 2 годині 30 хвилин було здійснено підпал будинку подружжя суддів Пилипенко І.О. та Пилипенка С.В. з використанням трьох пляшок із займистою речовиною, внаслідок чого зайнялась покрівля будівлі. Відтак 8 жовтня 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене частиною другою статті 378 (умисне знищення або пошкодження майна судді, народного засідателя чи присяжного) Кримінального кодексу України.

Крім того, суддя Пилипенко І.О. звернулась до чергової частини Каховського ВП ГУНП у Херсонській області із повідомленням про вчинення стосовно неї та її чоловіка (суддя Пилипенко С.В.) кримінального правопорушення, щодо чого проводиться відповідне розслідування.

Також суддя Пилипенко І.О. наголосила, що 19 серпня 2019 року зверталась до Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора України із повідомленням про втручання у її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя. Тоді невідома особа погрожувала судді фізичною розправою та вимагала негайно ухвалити рішення у певних цивільних справах, стверджуючи, що в разі ухвалення рішень на користь відповідачів перейде до рішучих дій.

Вказані дії, на думку голови Херсонського апеляційного суду Коровайка О.І., суддів Чаплинського районного суду Херсонської області Пилипенко І.О. та Новокаховського міського суду Херсонської області Пилипенка С.В., свідчать про втручання в діяльність останніх як суддів при здійсненні правосуддя.

«З огляду на встановлені факти, які можуть свідчити про намагання вплинути на суддів Пилипенко І.О. та Пилипенка С.В., вважаю, що у цьому випадку наявні підстави для вжиття Вищою радою правосуддя заходів, визначених статтею 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», з метою забезпечення незалежності судді та авторитету правосуддя», – зазначив Олексій Маловацький.

Зважаючи на викладене, Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Генеральної прокуратури України та Національної поліції України щодо надання інформації про розслідування та розкриття кримінальних правопорушень за фактами, вказаними у зверненнях голови Херсонського апеляційного суду Коровайка Олександра Івановича, судді Чаплинського районного суду Херсонської області Пилипенко Ірини Олександрівни і судді Новокаховського міського суду Херсонської області Пилипенка Сергія Васильовича.