ВРП звернеться до ГПУ щодо втручання в діяльність судді апеляційного суду Харківської області - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

22 ноябрь 2019, Пятница, 17:48

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ВРП звернеться до ГПУ щодо втручання в діяльність судді апеляційного суду Харківської області

30 января 2019г.

Вища рада правосуддя 29 січня 2019 року розглянула повідомлення судді апеляційного суду Харківської області Кіся Петра Васильовича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, яке надійшло до ВРП 1 жовтня 2018 року. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк  зазначив, що суддя повідомив, що у провадженні апеляційного суду Харківської області перебувала цивільна справа за поданням головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про обмеження у праві виїзду за межі України боржника, заінтересовані особи – ПАТ «УкрСиббанк», ТОВ «Українська металургійна компанія».

За результатами розгляду справи 14 вересня 2018 року прийнято рішення про залишення без задоволення апеляційних скарг, залишено без змін ухвалу Дзержинського районного суду міста Харкова від 7 березня 2018 року про відмову у задоволенні подання.

Суддя Кісь П.В. повідомляє, що 21 вересня 2018 року на його мобільний телефон через додаток Viber надійшло повідомлення від невідомої особи під іменем «Тризуб», в якому автор тексту, звертаючись до судді по імені, повідомив про своє негативне ставлення до особи боржника та суддів, які розглядали справи за його участю. Зазначив, що йому відомо про приватне життя та персональні дані суддів та членів їхніх сімей, попередив про розправу в майбутньому у разі прийняття судового рішення на користь боржника.

Генеральна прокуратура України повідомила, що 22 жовтня 2018 року прокуратурою Харківської області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила звернутись до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22 жовтня 2018 року за повідомленням судді апеляційного суду Харківської області Кіся Петра Васильовича.