ВРП звертатиметься до ГПУ щодо тиску на суддю — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

12 август 2020, Среда, 11:50

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ВРП звертатиметься до ГПУ щодо тиску на суддю

23 марта 2018г.

Вища рада правосуддя 22 березня 2018 року розглянула повідомлення судді господарського суду Херсонської області Сулімовської Марини Богданівни про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя з боку представника первинної профспілкової організації відкритого акціонерного товариства «Херсонський бавовняний комбінат» Маменка В.І. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Як зазначено у офіційному повідомленні, у провадженні господарського суду Херсонської області перебуває справа про банкрутство ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат».

Постановою Вищого господарського суду України від 5 вересня 2017 року постанову Одеського апеляційного господарського суду від 19 квітня 2017 року та постанову господарського суду Херсонської області від 9 вересня 2016 року скасовано і передано на розгляд до господарського суду Херсонської області на стадію санації в іншому складі суду, до якого ввійшла й суддя Сулімовська М.Б.

Суддя зазначає, що 23 листопада 2017 року напередодні судового засідання у приміщенні господарського суду Херсонської області представник первинної профспілкової організації ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат» Маменко В.І. звернувся до неї з проханням прийняти його в службовому кабінеті.

Після відмови у прийомі Маменко В.І. повідомив, що ним подано до канцелярії суду заяву про відвід судді та кілька разів зазначив, що у разі її незадоволення, він не нестиме відповідальності за дії працівників ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат», вчинені щодо судді Сулімовської М.Б., оскільки вказані працівники агресивно налаштовані проти судді і він ледве стримує їх від протиправних дій щодо неї.

На думку судді Сулімовської М.Б., такі дії представника первинної профспілкової організації ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат» Маменка В.І. здійснюються ним з метою вчинення тиску на неї під час розгляду вказаної справи, розцінюються нею як погрози фізичною розправою і психологічний тиск. На переконання судді, зазначені факти свідчать про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України.

На запит члена ВРП Артеменка І.А. − доповідача із зазначеного питання надійшов лист Генеральної прокуратури України від 29 грудня 2017 року, у якому вказано, що відповідно до територіальної юрисдикції органів прокуратури заяву судді Сулімовської М.Б. спрямовано для розгляду до цієї прокуратури, про що 8 грудня 2017 року повідомлено суддю.

З листа прокуратури Херсонської області від 23 січня 2018 року вбачається, що за результатами перевірки Херсонською місцевою прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань з правовою кваліфікацією за частиною першою статті 376 КК України. Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні проводиться СВ Херсонського ВП ГУ НП в Херсонській області, процесуальне керівництво здійснюється Херсонською місцевою прокуратурою.

У зв’язку із викладеним Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом вчинення стосовно судді Сулімовської М.Б. кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 КК України