За час АТО військовою прокуратурою ЦРУ до суду направлено 56 справ про держзраду - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

20 ноябрь 2019, Среда, 21:18

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

За час АТО військовою прокуратурою ЦРУ до суду направлено 56 справ про держзраду

7 марта 2018г.

Із квітня 2014 року, початку проведення АТО, військовими прокурорами Центрального регіону України скеровано до суду 56 обвинувальних актів за ст. 111 Кримінального кодексу України (Державна зрада). У 55 випадках призначено проведення спеціального досудового розслідування відповідно до глави 24-1 Кримінального процесуального кодексу України. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу військової прокуратури ЦРУ.

Зокрема, за державну зраду засуджено колишнього заступника начальника медичної частини Центру медичної реабілітації, санаторного лікування та спецпідготовки особового складу Повітряних та Військово-морських сил ЗСУ «Судак», підполковника медичної служби, який, будучи громадянином України та військовослужбовцем Збройних Сил України, перейшов на службу до держави-агресора, тобто вчиняв дії на шкоду Україні.

Як встановлено досудовим розслідуванням та підтверджено в ході судового слідства, зрадник діяв умисно, повністю усвідомлював суспільно-небезпечний характер свого злочину та передбачав, що наслідками його дій буде завдано шкоди суверенітету, територіальній цілісності та обороноздатності української держави.

Загалом у розшуку нині перебуває 4 266 військовослужбовців, які в 2014 році не прибули з АР Крим для подальшого проходження військової служби та обвинувачуються у вчиненні злочину, передбаченого ст. 408 КК України (Дезертирство). Наразі вже розслідувано та скеровано до суду 4 обвинувальні акти стосовно 4 військовослужбовців. Усіх їх засуджено до різних термінів позбавлення волі.

ВІЙСЬКОВІ СУДИ БУЛИ ПОТРІБНІ ЩЕ ВЧОРА