Захист стверджує, що у ГПУ майже не залишилось питань до Януковича - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

11 июль 2020, Суббота, 20:12

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Захист стверджує, що у ГПУ майже не залишилось питань до Януковича

24 октября 2017г.

Генеральна прокуратура України під керівництвом Юрія Луценка вже зняла з Віктора Януковича підозри у розгоні 30 листопада 2013 року та у грудні 2013 - січні 2014 років мітингувальників, у тому числі, студентів та журналістів. Також на сьогодні Віктор Янукович не є підозрюваним у причетності до вбивств Сергія Нігояна, Михайла Жизневського та Романа Сеника, а також у причетності до смертей 60 осіб у лютому 2014 року. Про це Резонансу повідомив адвокат АО "AVER LEX" Віталій Сердюк, який представляє інтереси Віктора Януковича.

"2 березня 2014 року ГПУ обвинуватила Віктора Януковича у тому, що за його вказівками у грудні 2013 - січні 2014 років "Беркут" побив 165 мирних протестувальників, у тому числі 40 журналістів, у причетності до вбивств активістів Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Романа Сеника, та до загибелі 70 людей і побиття  понад 500 протестувальників. Але вже на даний час зазначену підозру по низці фактів повністю спростовано", - розповів Віталій Сердюк.

Зокрема за словами адвоката, вже спростовано причетність Президента Віктора Януковича до побиття близько 100 осіб 30 листопада 2013 року та у грудні 2013 - січні 2014 років, спростовано обвинувачення щодо його причетності до смертей Сергія Нігояна, Михайла Жизневського та  Романа Сеника, до застосування працівниками міліції водометів, обвинувачення у причетності до смертей 60 осіб у лютому 2014 року та до побиття 436 осіб учасників акції протесту.

"Тобто більшу частину першопочаткового обвинувачення сьогодні вже спростовано, а залишок виділено в окреме провадження, щодо якого немає доказів. Але замість того, щоб розслідувати справу та знайти дійсно винних, ГПУ займається виключно політичним переслідуванням", - наголосив Віталій Сердюк.

За його словами, факти говорять самі за себе: вже понад 40 разів змінювався склад груп прокурорів та слідчих, у кримінальному  провадженні місяцями не проводяться будь-які слідчі дії. З жовтня 2014 року воно зупинялося та відновлювалося 16 разів.