20 март 2019, Среда, 13:04

взятка декларация ДТП в Харькове Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Захист Януковича вимагає створити парламентську ТСК щодо незаконного втручання в діяльність судів

23 мая 2017г.

Захист Віктора Януковича звернувся до Верховної Ради України для створення тимчасової слідчої комісії для розслідування незаконного втручання в діяльність судових органів та в роботу автоматизованої системи документообігу суду. Мова йде про призначення складу суддів (В.Дев’ятко, Д.Камбулов, М.Тітов)  у справі проти Віктора Януковича ще до того, як ця справа надійшла до Оболонського суду, про що заздалегідь стало відомо журналістам та громадськості. Про це повідомив Резонансу адвокат, партнер АО "AVER LEX" Віталій Сердюк, який представляє інтереси Віктора Януковича.

За його словами, вже понад місяць правоохоронними органами повністю ігноруються вимоги Захисту Віктора Януковича розпочати розслідування цього злочину та рішення Печерського суду з цього приводу.  "За статтею 214 Кримінального процесуального кодексу України поліція мала одразу ж після отримання нашої заяви про вчинення злочину, в якій була зібрана повна доказова база і яку ми подали ще 19 квітня, негайно внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування  правопорушення. Але, можливо через страх розслідування злочинів проти свого керівництва, або з якихось інших причин, які нам не відомі, правоохоронні органи повністю проігнорували вимоги Кримінального процесуального кодексу України", - розповів Віталій Сердюк.

Він додав, що такі заяви захист подавав вже двічі.  І після кожної з них через ігнорування з боку поліції захист звертався до суду зі скаргою на бездіяльність правоохоронних органів. Результатом цього стало те, що на сьогодні є вже 2 рішення Печерського суду - від 28.04.2017 та від 15.05.2017, якими поліція була зобов’язана розглянути ці заяви про вчинення злочинів. Наразі ці рішення залишаються без змін.

"Є злочин, передбачений статтею 376 Кримінального кодексу України «Втручання в діяльність судових органів» та статтею 376-1 КК України "Незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду", є докази його вчинення. Навіть сьогоднішнє рішення ВССУ досить очікуване. Саме через таку бездіяльність з боку правоохоронних та судових органів ми вимушені звертатися до Верховної Ради України з проханням створити тимчасову слідчу комісію для забезпечення чесного, об’єктивного та неупередженого розслідування цього кримінального правопорушення", - зазначив адвокат.