Затримання НАБУ співробітника спецслужби є продовженням операції, яку Департамент "К" СБУ зірвав у грудні 2017 року, - Артем Ситник - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

09 июль 2020, Четверг, 16:30

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Затримання НАБУ співробітника спецслужби є продовженням операції, яку Департамент «К» СБУ зірвав у грудні 2017 року, — Артем Ситник

25 апреля 2018г.

Затримання детективами Національного антикорупційного бюро України співробітника Головного управління Служби безпеки України (СБУ) в Києві та Київській області є продовженням операції, яку департамент "К" СБУ зірвав у грудні 2017 року. Про це сказав директор НАБУ Артем Ситник під час брифінгу в Києві, повідомляє інтернет-видання ГОРДОН.

"Ця справа є продовженням тієї операції, яка була зірвана співробітниками департаменту "К" Служби безпеки України у грудні 2017 року. Тобто якщо хтось думав, що другий підрозділ детективів, де працюють офіцери під прикриттям, був розгромлений, то це не так. Він продовжує працювати", – зазначив він.

За словами Ситника, затриманий співробітник СБУ отримав $47,5 тис. неправомірної вигоди.

"Ці гроші він вимагав від громадян, які на підставі фейкових документів отримали документи, що дають право проживання на території України", – заявив директор НАБУ.

Ситник додав, що співробітник СБУ повинен був виявляти цих людей і притягувати їх, а також працівників Держміграційної служби, які причетні до виготовлення фейкових документів, до відповідальності, але натомість брав у них хабарі в розмірі $3 тис.

"Спочатку було передано $11,5 тис. Учора було передано другий транш – $36 тис. Особу затримали. Також під час затримання чомусь було виявлено келихи з-під шампанського, патрони і речовину, яка дуже схожа на дуже відому наркотичну речовину", – сказав він.

На думку Ситника, вчорашнє затримання дало відповідь на запитання про те, чому департамент "К" СБУ хотів зірвати операцію НАБУ у грудні 2017 року.

"Департамент "К" не бажає протидіяти міграції, а навпаки, багато в чому цьому сприяє. У розмовах, які ми зафіксували, дуже часто згадують вище керівництво цього департаменту", – зазначив директор НАБУ.

Він подякував главі СБУ Василю Грицаку за сприяння у розслідуванні.

МЕСТЬ «АГЕНТА КАТЕРИНА»

Як повідомляв Резонанс, 2 березня 2018 року співробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою викрили у хабарництві директора одного з департаментів Державної міграційної служби України.