16 квітень 2024, Вівторок, 15:07

Затримано двох прокурорів, які вимагали гроші у підозрюваного у держзраді кримського екс-депутата (оновлено)

15 Липня 2016г.

Співробітники Служби безпеки України спільно з Генпрокуратурою затримали у Києві та Бахмуті двох прокурорів, які вимагали гроші у підозрюваного у державній зраді кримського екс-депутата Василя Ганиша. Про це повідомляє сайт  СБУ.

За інформацією прес-центру відомства, "правоохоронці задокументували, що процесуальні керівники справи вимагали в екс-депутата 45 тисяч доларів США за зміну статті обвинувачення на менш тяжку. Під час "торгів" сума зменшилася до п’ятнадцяти тисяч американських доларів.

Screenshot_62-1-730x380Обом працівникам прокуратури АР Крим оголошено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу".

Як повідомив Центру журналістських розслідувань прокурор АРК Василь Синчук, обидва затримані - "і Хальзев, і Букрій звільнилися з прокуратури АРК кілька місяців тому. Сергій Хальзев звільнився з органів прокуратури 19 лютого 2016 року з особистих мотивів. Вадим Букрій - 14 березня цього року, з з переведенням до прокуратури Донецької області. Деталі затримання і оголошених їм підозр мені поки не відомі, хоча я про це проінформований ".

Прокурор АРК також висловив упевненість, що на судове слідство у "справі Ганиша" ці затримання жодним чином не вплинуть.

Нагадаємо, Василя Ганиша затримали 28 квітня 2015 року на виїзді з Криму співробітники СБУ спільно з українською Держприкордонслужбою. Колишнього депутата взяли під варту, оскільки він знаходився в розшуку, а Генпрокуратура України винесла йому підозру в скоєнні державної зради.

Screenshot_120За версією українських слідчих, Ганиш був одним з тих, хто голосував за проведення "референдуму" про статус Криму і тим самим сприяв посяганню на територіальну цілісність України. Також політика звинувачують у тому, що він 11 квітня 2014 року голосував за прийняття російської конституції Криму на засіданні Держради Криму.

Колишній депутат переконує, що він був єдиним депутатом кримського парламенту, які проголосували проти "референдуму". На його думку, звинувачення в державній зраді є необгрунтованими.

В кінці грудня 2015 року адвокат Ганиша Руденко наполягав на необхідності термінового проведення підсудному операції на серці, що вимагає зміни запобіжного заходу, оскільки такі дії не можуть бути здійснені в умовах СІЗО. Однак на той момент прокурор у кримінальному провадженні Вадим Букрій повідомив, що прокуратура "не має медичних висновків з приписами про термінове втручання".

14 січня Дніпровський районний суд Києва перевів екс-депутата Верховної Ради АРК Ганиша з СІЗО під домашній арешт у зв`язку зі станом здоров`я підозрюваного.

11 лютого Дніпровський райсуд Києва відхилив клопотання прокурора про продовження Ганиша терміну домашнього арешту.