24 березень 2024, Неділя, 04:50

Зеленський хоче карати “злодіїв у законі” як у Грузії (Оновлено)

3 Грудня 2019г.
Глонти и Лера

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради України законопроект, що передбачає кримінальну відповідальність за створення злочинних співтовариств і перебування в статусі "злодія в законі". Про це пише Резонанс 3 грудня 2019 року із посиланням на ZN.UA.

Законопроект розміщений на сайті парламенту і направлений на розгляд Комітету з правоохоронної діяльності з позначкою "визначений президентом як невідкладний".

У пояснювальній записці до проекту пропонується доповнити статтю 28 Кримінального кодексу України "Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією". У законопроекті дається визначення злочинного співтовариства як стійкого ієрархічного об'єднання п'яти та більше осіб, у якому бере участь "злодій в законі".

Кримінальним злочином вважатиметься створення злочинного співтовариства і перебування в статусі "злодій в законі", звернення до учасників злочинних спільнот з проханням вчинити злочин, організація і проведення сходки учасників злочинних співтовариств.

В пояснювальній записці в якості зразка для української законодавчої ініціативи називається досвід Грузії, де в 2005 році були прийняті поправки до Кримінального кодексу, які передбачають кримінальне покарання за перебування в статусі "злодія в законі".

У записці також згадується прийнятий в Італії у 1982 році закон, що вводив кримінальне покарання за участь у злочинній асоціації мафіозного типу.

- Ми підтримує цей документ, адже відсутність відповідних норм у законодавстві України стало однією з причин постійних «візитів» до країни злочинців з найвищим кримінальним статусом серед представників пострадянських країн, - написала у соцмережі речниця Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Наталія Калиновська, передає Резонанс.

У МВС України вважають, що прийняття вказаного нормативного акту, по-перше, дозволить правоохоронцям більш ефективно протидіяти організованій злочинності, по-друге, автоматично унеможливлює «дружні візити» злодіїв до України, по-третє: якщо ж вони все-таки приїдуть в Україну, у Національної поліції будуть законні підстави притягнути їх до кримінальної відповідальності.

Нагадуємо, що за місяць поліцейські Департаменту стратегічних розслідувань затримали трьох впливових у кримінальному світі «злодіїв у законі». «Дато Сфан», «Тенго Пітерський» (він же - «Тенго Гальський») та «Лаша Очамчирський» за рішенням суду на пів року поміщені до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.

У КИЄВІ ВЧЕРГОВЕ ЗАТРИМАЛИ «ЗЛОДІЯ В ЗАКОНІ» ЛАШУ СВАНА

- Це просто черговий популізм, без комплексного підходу до розуміння проблем, - вважає ексголова Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький.

У соцмережі Facebook він написав: "Нам наводять приклад Грузії. Були такі заходи по боротьбі з мафією і в інших країнах. Доволі часто вони були ефективні. В Грузії спочатку їх пересаджали тільки на підставі того, що їм не можна було публічно заперечувати свій статус. Навіть перед поліцією. Але злочинний світ більш гнучкий, ніж державні органи. На черговій сходкє було прийняте рішення, що "вору в законе" не "в западло" не називати себе "вором", якщо йому загрожує строк за це. А також інші "поправки" до негласного кодексу понять. Так що і тут виникне проблема доказування. Просте визнання такого статусу особою не призведе до його засудження. Картотека поліції також не є доказом. То просто службова інформація.

Покази інших учасників? Можливо. Але тоді проживуть вони недовго, і точно не дуже щасливо. Але поліція щось придумає, впевнений. )))

І тоді, уявіть "вор в законе" поїде в СІЗО і в колонію. А там міністр Малюська їх (колонії) всі позакривав))) Ну нащо йому колонії, хай ті засуджені "вори" котів гладять на свободі. А в СІЗО (платному) буде такий порядок як на відео в попередньому пості. Ви думаєте там щось змінилось? Стає тільки гірше. Отож і думайТе, буде ефект від таких змін по відповідальності "ворів "? Моя відповідь - ні".