23 березень 2024, Субота, 15:45

Зеленський вирішив, що Венедіктова найкращий кандидат у генпрокурори (оновлено)

17 Березня 2020г.
Зеленський Венедіктова
Фото: Facebook

У Верховній Раді України 16 березня зареєстрово проект постанови про надання згоди на призначення Президентом України Венедіктової І.В. на посаду Генерального прокурора. Про це інформує Резонанс 17 березня.

"Відповідно до пункту 25 частини першої статті 85, пункту 11 частини першої статті 106 та частини третьої статті 131-1 Конституції України вношу пропозицію щодо надання згоди Верховної Ради України на призначення І.Венедіктової на посаду Генерального прокурора. Представляти це подання на пленарному засіданні Верховної Ради України уповноважується Представник Президента України у Верховній Раді України Р.Стефанчук", - йдеться у поданні Зеленського.

17 березня парламент підтримав подання Зеленського. За призначення Венедіктової проголосували 269 народних обранців.

У своєму виступі в Раді кандидатка заявила, що в Україні "немає політичних переслідувань. На цьому треба наголошувати. А вор має сидіти в тюрмі".

Серед своїх перших кроків Венедіктова назвала аудит кримінальних проваджень і кадрового стану органів прокуратури. "Ви знаєте, що на порозі стоїть 226 прокурорів щодо люстрації, 400 - прокурорів, звільнених восени, вже є рішення про відновлення. Тому потрібно прийняти дуже важливі і законні рішення, щоб, з одного боку, реформа прокуратури тривала без перекосів, а з іншого боку, щоб усе відбувалося так, аби прокуратура не лягла".

17 березня т.в.о. генерального прокурора Віктор Чумак заявив про звільнення з органів прокуратури.

- Я вже двічі хочу подякувати від нашої команди всім тим, хто в нас вірив і нас підтримував, - написав він у соцмережі та виклав відповідну заяву.

Журналіст Володимир Бойко пише, що "в Офісі Президента відхилили пропозицію компанії-представника Державної Нафтової Компанії Азербайджанської Республіки SOCAR Energy в Україні, яка пропонувала призначити наступним генеральним прокурором Гюндуза Мамедова, та прохолодно поставились до пропозиції Ігоря Коломойського призначити на цю посаду Сергія Кізя. Натомість 16 березня 2020 року було направлено у Верховну Раду подання стосовно Ірини Венедіктової".

- Будьмо реалістами: з того, що є, Венедіктова – це найкращий вибір. Дійсно, Ірина Валентинівна уяви не має про те, як працює система органів прокуратури (і, найголовніше, не здогадується, які функції ця система повинна виконувати), вона не знає кадрів, оточила себе пройдисвітами-грантожерами, - зауважив відомий журналіст у соцмережі.

За відомостями Бойка, "першим заступником генерального планується призначити Олега Юрійовича Татарова, колишнього заступника Василя Івановича Фаринника в ГСУ МВС України".

- Венедиктова на посаді Генпрокурора - от це дійсно буде веселуха. Вона і Папі Римському підозру може вручити, і Байдена на допит викликати, і дозволити поліції всеосяжний бєспрєдєл. Все що душа президента забажає. Адже кримінальний процес та кримінальне право її не стримуватиме. Пані Ірина і розуміння права - це речі несумісні. Будь-хто з юристів це зрозуміє, прочитавши драфт підозри Порошенку у виконанні ДБР, - вважає виконавча директорка Центру протидії корупції Дар'я Каленюк.

У зв’язку з призначенням Ірини Венедіктової Генеральним прокурором, виконувати повноваження директора ДБР буде Олександр Соколов. Вказаний заступник директора приступає до виконання повноважень із 17 березня 2020 року відповідно до частини 1 статті 10, пункту 2 частини 4 статті 10, частини 4 статті 12 Закону України «Про Державне бюро розслідувань». Про це поінформували 17 березня у ДБР.

СПРАВА ПРО КОРУПЦІЮ В ДБР: ФЕЙК У ЗМІ ЧИ В ЄРДР?

Нагадаємо, 5 березня 2020 року до Печерського райсуду Києва надійшов позов Ірини Венедіктової до приватного підприємства "Українська правда", редакторки-засновниці УП Олени Притули та громадської організації "Центр протидії корупції" про захист честі, гідності та спростування недостовірної інформації, опублікованої на сайті УП. Сума позову - 150 тис грн - порівну від кожного відповідача. Це справа суду залишити/зменшити/відмовити, але в разі визнання будь-якої суми - бенефіціаром мають стати ті, на кого не вистачає уваги і коштів держави, - написала тимчасова очільниця ДБР.

ВЕНЕДІКТОВА ПОДАЛА ДО СУДУ НА ПРИТУЛУ ТА ПОСВАРИЛАСЬ ІЗ ШАБУНІНИМ

Як писав Резонанс, Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом до Президента України Володимира Зеленського про відсутність у нього компетенції призначати тимчасово виконуючу обов'язки директора ДБР Ірину Венедіктову.

КОНКУРСНА КОМІСІЯ З ВІДБОРУ ЧЛЕНІВ РАДИ ГРОМКОНТРОЛЮ РОЗПОЧАЛА РОБОТУ ПОПРИ ЗАШКВАРИ ДБР

Ірину Венедіктову на парламентських виборах 2019 року було обрано народним депутатом від партії "Слуга народу". Вона була №3 у партійному списку. У Верховній Раді IX скликання очолювала Комітет з правовох політики.

Торік 27 грудня 2019 року Зеленський її призначив т.в.о. директора ДБР.