Зеленського просять звільнити Ситника - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

01 апрель 2020, Среда, 12:37

Зеленського просять звільнити Ситника

12 сентября 2019г.

На офіційному сайті Президента України зареєстрована петиція з проханням звільнити директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника.

Як підкреслюється в тексті петиції, Сарненський суд Рівненської області визнав директора НАБУ винним в адміністративному порушенні під час відпочинку в Рівненській області. Зокрема, голові Національного антикорупційного бюро України присудили штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів – 3400 гривень, про це свідчить рішення суду.

А. Ситник декілька років поспіль за рахунок радника члена правління фінансово-консалтингової компанії "Авангард" Миколи Надейко відпочивав на елітному курорті "Поліське-Сарни" Рівненської області. Угіддям володіє Юркевич Олександр Романович, колишній помічник народного депутата України 4 і 6 скликань Шершуна Миколи Харитоновича (Блок Литвина), колишнього глави Держкомітету лісогосподарства України.

За словами самого М. Надейка, за період із 2017 по 2019 рр. Ситник побував в угідді 5 разів. За кожен вікенд було заплачено в середньому приблизно 100 тисяч гривень. Оплату повністю на себе брав Надейко, який видавав гроші не тільки на проживання в готелі, а й на їжу, а також на дорогі розваги. Посередником же між Ситником і Надейком виступав дядько другого, Микола Клевак. Він виконував будь-які прохання Ситника, замовляючи продукти і плануючи йому розваги, домовлявся з персоналом готелю про додаткове обслуговування такого важливого гостя.

СУД ВИЗНАВ СИТНИКА ВИННИМ У КОРУПЦІЇ

"Вважаємо, що людина з такими моральними якостями та ставленням до Закону не може перебувати на посаді Директора НАБУ, як і взагалі працювати в правоохоронних органах.

Проте, Законом України «Про Національне антикорупційне бюро України» встановлено виключний перелік підстав для звільнення директора НАБУ", - йдеться в документі.

Автори петиції просять Президента України Володимира Зеленського виконати свою передвиборчу програму та викорінити корупцію у такому важливому органі як НАБУ.

"Пропонуємо єдиний реальний механізм: прямо та публічно запропонуйте Директору НАБУ Артему Ситнику подати письмову заяву про припинення повноважень за власним бажанням, оскільки він дискредитує всю антикорупційну систему України", - підкреслюється у петиції.

Нагадаємо, 3 серпня Верховна Рада включила до порядку денного сесії і направила на висновок до Конституційного Суду України проект закону №1014 про внесення змін до ст. 106 Конституції, які дозволять президенту утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад директора НАБУ і директора Державного бюро розслідувань.

Раніше ЗМІ повідомляли, що голова НАБУ Артем Ситник у липні минулого року вночі їздив до президента Петра Порошенка.

ЛЮБОВ СЛІПА: РЯБОШАПКА НЕ БАЧИТЬ КОРУПЦІЇ В НАБУ