Жеваго Костянтин Валентинович - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

22 ноябрь 2019, Пятница, 22:28

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Жеваго Костянтин Валентинович

339 0
Народний депутат України

Екс-голова правління ФПГ «Фінанси та кредит»

 

Народився 7 січня 1974, в селищі Іультин, Чукотського автономного округу, Магаданської області (Росія), у родині гірничого інженера

Освіта

З 1991 до 1996 року навчався на факультеті «Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності» в Київському державному економічному університеті за фахом економіст-міжнародник, магістр економіки.

У 2003 році захистив кандидатську дисертацію «Міжнародні інвестиції та ефективний економічний розвиток» в Київському національному економічному університеті.

Бізнес

1993–1996 — фінансовий директор АТЗТ «Фінанси та кредит».

1996–1998 — голова правління ФПГ «Фінанси та кредит», заступник голови ради ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» та член наглядової ради ВАТ «Укрнафта».

Із прізвищем Жеваго і брендом Фінанси і кредит пов’язують близько 60 підприємств і комерційних структур. Серед них — комерційний банк Фінанси і кредит, Полтавський ГЗК, холдингова компанія АвтоКрАЗ, Стаханівський вагонобудівний завод, ВАТ Галичфарм, Київмедпрепарат і інші.

Навесні 2009 року Жеваго увійшов до ради директорів найбільшої в Центральній Європі вугільної компанії New World Resources N.V. (NWR, Нідерланди) як невиконавчий директор.

17 грудня 2015 року Національний банк України за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відкликав банківську ліцензію та ліквідадував ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит». За даними НБУ, станом на 13.08.2015 народницй депутат України Костянтин Жеваго контролював 97,6693% акцій банку «Фінанси та кредит».

Банк «Фінанси і Кредит», в якому Ferrexpo тримала депозит на суму $ 174 млн — понад 60% готівкових коштів було оголошено неплатоспроможним у вересні 2016 року.

У жовтні 2016 року стало відомо, що Департамент із розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генрокуратури здійснює слідство у кримінальному провадженні № 12015100010000279 (від 12.01.2015) за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України. У ході досудового розслідування досліджуються обставини отримання АТ «Банк «Фінанси та Кредит» за останні декілька років від НБУ рефінансування у сумі близько 5 млрд грн за кредитною угодою, майновими поручителями за якими виступали ПрАТ «Київський суднобудівний-судноремонтний завод», ПрАТ «Київмедпрепарат», ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль». Як зазначено у судовій ухвалі від 4 жовтня, слідчі ГПУ вважають, що 5 млрд грн рефінансування, отриманих АТ «Банк «Фінанси та Кредит» для стабілізації діяльності і підвищення ліквідності, «можливо безпідставно було перераховано» до фірм, «які прямо або опосередковано пов’язані з зазначеним банком». А саме: ПАТ «Білоцерківська теплоелектросталь»; ТОВ «Восток Руда»; ПАТ «АвтоКраз»; ПАТ «Ужгородський турбогаз»; ПАТ «Кременчукмясо; АТ «Галичфарм»; ПрАТ «Київмедпрепарат»; ПАТ «Росава»; ПАТ «Готель «Салют»; ПАТ «СВЗ»; ПАТ «Гемопласт»; ПАТ «Мукачівський завод» Точприлад»; ТОВ «ТРИЕЛ»; ПрАТ «F & C REALTY»; ПрАТ «Ініціатор+»; ПрАТ «Укренергозбут»; ТОВ НВП «Атол»; ТОВ «Нафтохiмiмпекс»; ТОВ «Інтерпрокат»; ТОВ «ПРОМІНЕК»; ТОВ «Кременчуцький шкір завод»; ТОВ «Хімреактив»; ТОВ «Валса»; ТОВ «ВОРСКЛА Сталь»; ТОВ «ККК»; ТОВ «ТД «РОСАВА»; ТОВ « Торговий дім «Ренд Р коммодітіз»; ПАТ «БЕРДИЧІВСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД «ПРОГРЕС»; ТОВ «ГАЗОТУРБІННІ ТЕХНОЛОГІЇ»; ТОВ «ГАРМОНІКА»; ТОВ «ГОБАРТ»; ПАТ «КИЇВСОЮЗШЛЯХПРОЕКТ»; ПАТ «ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНА ФІРМА «КРАЗ»; ТОВ «ПЕРТ»; ТОВ «ПРОГРЕСГРУП»; ТОВ ФК «ФК Факторинг»; ТОВ «Хімічні Технології». За даними слідства, «у подальшому, вказані суб’єкти господарювання шляхом проведення низки фінансових оборудок та удаваних правочинів можливо перерахували ці кошти на рахунки підприємств з ознаками фіктивності та вивели вказані кошти з декларуємого обігу. В тому числі службові особи АТ «Банк «Фінанси та Кредит» частину коштів перерахували на коррахунки банків нерезидентів, а саме: Meinl Bank AG (Австрія) та Bank Friсk & Co (Ліхтенштейн)»

ЗМІ повідомляли, що Департамент спеціальних розслідувань ГПУ також розпочав слідство у кримінальному провадженні №42016000000001118 від 26 квітня 2016 року за фактом розтрати службовими особами банку «Фінанси та кредит» в період часу 2012-2015 рр банківських коштів на суму більше 113 млн дол. Згодом це кримінальне провадження передали до економічного Департаменту ГПУ для об‘єднання розслідування.

Печерський районний суд Києва 1 лютого 2017 року за клопотанням ГПУ заарештував активи Костянтина Жеваго.

Громадська і політична діяльність

З 12 травня 1998 до 14 травня 2002 — народний депутат України 3-го скликання від виборчого округу № 149 Полтавської області. Член Комітету з питань економічної політики, управління народного господарства, власності та інвестицій. Був членом фракції НДП, групи «Відродження регіонів», фракції ПРП «Реформи-конгрес» та групи «Солідарність».

З 14 травня 2002 до 25 травня 2006 — народний депутат України 4-го скликання від виборчого округу № 150 Полтавської області. Член Комітету з питань правової політики, член Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи. Був членом групи «Європейський вибір», фракції «Регіони України» та «Реформи і порядок».

З 25 травня 2006 до 23 листопада 2007 — народний депутат України 5-го скликання від «Блоку Юлії Тимошенко», № 62 в списку. Член Комітету з питань правової політики.

З 23 листопада 2007 — народний депутат України 6-го скликання від «Блоку Юлії Тимошенко», № 62 в списку. Член Комітету з питань правової політики, член Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації. Керівник депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Японією.

На парламентських виборах 2012 року балотувався в народні депутати як самовисуванець по одномандатному мажоритарному округу № 150 на Полтавщині і переміг набравши 61,20% голосів.

На позачергових парламентських виборах в Україні 2014 року знову балотувався за округом № 150 шляхом самовисування, де переміг, отримавши 43,81% голосів.

Член Опікунської ради благодійної програми «Дитяча Лікарня майбутнього».

Володіє футбольною командою Прем’єр ліги України «Ворскла» (Полтава).

Конфлікти

Звинуватив голову НБУ В. Гонтареву у доведенні до банкрутства банку «Фінанси та кредит».

Плітки

Зобов`язаний кар’єрному злету однокурснику та бізнес-партнеру Сергію Черепу, батько його займав високі посади в сфері будівництва та транспорту.

У грудні 2000 року Жеваго  разом з чотирма своїми охоронцями та колишнім головою правління ВАТ «Луганськобленерго» В.Курбацьким увірвався до будинку ВАТ «Луганськобленерго» і зажадав від виконуючого обов’язки голови правління компанії М.Полякова негайно звільнити кабінет, оскільки рішенням суду законним головою правління ВАТ було визнано В.Курбацького. В ході спілкування з Жеваго Костянтином Валентиновичем у М.Полякова стався серцевий напад, в результаті якого він помер.

Вивіз з України свою колекцію суперкарів. За однією з версій SLR McLaren, Aston Martin ONE-77 і Ferrari SA Aperta були продані за кордоном, за іншою — просто вивіз автомобілі з України, але залишивши їх у своїх руках.

Цікаві факти

За списком журналу Forbes у березні 2012 року Костянтин Жеваго займав 719 місце у світі та четверте в Україні з $1.8 млрд.

Входить до п’ятірки найбільших прогульників ВРУ.

В Інтернеті повідомлялось, що К.Жеваго не вніс до офіційної декларації літак Bombardier BD-700-1A10, вертоліт Augusta A109, яхту та автомобіль преміум классу — Aston Martin ONE-77.

Родина

Одружений. Дружина Аліна Володимирівна — викладач міжнародної економіки в Національному економічному університеті, кандидат економічних наук. Виховують сина Івана та дочку Софію.

Цитата

«Януковича свергли не за то, что воровали и у него был дом в Межигорье, а потому что кризис коснулся всех. И довели до этого всего два ключевых человека – это Арбузов и Клименко», — УП.

Доходи

Згідно декларації за 2015 рік, у власності Жеваго відсутнє будь-яке рухоме майно, автомобілі чи інші об’єкти. В декларації зазначена лише колекція з 10-ти годинників, заробітна плата за основним місцем роботи в 66 тис. грн., інші виплати в розмірі 3 млн 685 тис грн. та 60 000 доларів на рахунку у банку «Укргазбанк».


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rezontmp/resonance.ua/www/wp-content/themes/resonance/single-dose.php on line 180