19 березень 2024, Вівторок, 11:20

Зловживання зловживанням

14 Січня 2019г.
99

Власні порушення цивільно-процесуальних норм судді апеляційної інстанції кваліфікували як зловживання адвокатами процесуальними правами. Через це до правників застосували заходи примусу у вигляді попередження та пригрозили застосуванням штрафу в майбутньому. Що далі..?!

Це відбувалось у справі про захист честі та гідності нардепа-комбата Семена Грішіна-Семенченка проти видання Ракурс за публікацію статті «Від звичайного шахрая до живої легенди», де ми представляємо журналістів.

Повідомивши одного з адвокатів відповідача про судове засідання за кілька робочих днів, а іншого адвоката, – неповідомивши взагалі, судді Київського апеляційного суду Пікуль А.А., Невідома Т.О., та Геращенко Д.Р. радо, проте бездумно, застосували до правників заходи процесуального примусу «за неявку». Призначення в Донецькому регіоні засідань у двох кримінальних справах проти діючих військовослужбовців не стало визнанням відсутності адвокатів правомірною.

Тепер ми змушені роз’ясняти представникам Феміди, що для такої кваліфікації дій адвокатів щонайменш має існувати саме право, у зловживанні якого дорікають. Явка в судове засідання є обов’язком, а не правом представника. І цей обов’язок виникає у адвокатів з моменту належного повідомлення їх про дату, місце та час засідання.

Повідомлення в п’ятницю ввечері телефоном про засідання на вівторок, не вважається належним повідомленням. І є нічім іншим, як порушенням процесуальних обов’язків самих суддів. Див. про всяк випадок ст. 128 ЦПК України.

Водночас, всупереч власній логіки, застосувавши заходи процесуального примусу, судді визнали причини неявки адвокатів поважними та відклали судових розгляд. Але пригрозили застосуванням штрафу. Офіційно, із занесенням до протоколу судового засідання.

Принагідно згадаю, що за недалекими майбутніми змінами законодавства про адвокатуру ховається безспірна дисциплінарна відповідальність адвокатів за зловживання процесуальними правами, аж до зупинення права здійснювати професійну діяльність.

Проте, ми вдячні суддям за можливість висловитись щодо випадків безглуздого застосування цього інституту та за підстави для заяви про суддівський відвід. Адже сумніви в неупередженості - є наслідком усунення суддів від справи. Хоча, вірогідно, за їхнім раціоналізмом – це чергове зловживання адвокатами процесуальними правами. А в подальшому і наявність адвокатського свідоцтва судді стануть розцінювати як професійне правниче зловживання.

АДВОКАТ ГРИШИНА РАСКРЫЛ ТАЙНУ ПОЯВЛЕНИЯ ФАМИЛИИ СЕМЕНЧЕНКО (АУДИО)

79408442 1258934281161237 6481872279851499520 O
Марія Островська Адвокат, заступник Голови Комітету НААУ із наближення системи адвокатури України до європейських правових стандартів