» ​РСУ визначилася щодо роботи судів після ліквідації та укрупнення районів

06 грудень 2022, Вівторок, 08:36

​РСУ визначилася щодо роботи судів після ліквідації та укрупнення районів

22 Липня 2020г.
Unknown

У Раді суддів України визначилися щодо організації роботи судів після прийняття Верховною Радою України постанови від 17 липня 2020 року № 807-ІХ "Про утворення та ліквідацію районів". Відповідний лист підписав Голова Ради суддів України.

Про це пише Резонанс 22 липня із посиланням на пресслужбу РСУ.

У листі, зокрема зазначається, що суд утворюється,

реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя.

Частиною першою статті 17 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" також передбачено, що судоустрій будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.

Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності.

Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судоустрою, необхідність забезпечення доступності правосуддя, оптимізації видатків державного бюджету або зміна адміністративно-територіального устрою.

Це дає підстави вважати, що до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.

З текстом листа можна ознайомитись тут.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.