» Суд Маріуполя скасував арешт “злодія в законі” Гліба Кінешемського

07 грудень 2022, Середа, 09:53

Суд Маріуполя скасував арешт “злодія в законі” Гліба Кінешемського

7 Квітня 2020г.
ashumov_g

Перший апеляційний адміністративний суд скасував рішення Жовтневого районного суду Маріуполя, згідно з яким можновладці отримали юридичні підстави для затримання з поміщенням до Миколаївського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ) 38-річного уродженця Івановської області Російської Федерації Гліба Ашумова, який має статус так званого "злодія в законі" на прізвисько "Гліб Кінешемський" або "Гліб Івановський". Відповідну постанову 1 квітня 2020 року ухвалила колегія у складі головуючого Ігоря Геращенка та суддів Тетяни Арабей і Андрія Гайдара. Про це повідомляє Резонанс 7 квітня з посиланням на Dетектив info.

Своїм рішенням служителі Феміди "обнулили" задоволення позову представників Державної міграційної служби у Донецькій області до "короля злочинного світу", якого вони ідентифікували як громадянина Російської Федерації.

Мова йде про події майже річної давнини, коли Ашумова було затримано на Донеччині. Про це тоді громадськості повідомив перший заступник голови Національної поліції Вячеслав Аброськін, що пообіцяв "Глібу Івановському" "чарівного пенделя".

"Після прийняття в РФ більш жорстких законів відносно "злодіїв в законі" та лідерів злочинних угруповань, а на сьогодні це - покарання для вказаних категорій злочинців до 25 років позбавлення волі, частина покидьків з різними злодійськими "зірками" кинулись до України, - пояснював генерал поліції. - Сьогодні на Донеччині оперативники Департаменту стратегічних розслідувань ГУНП Донецької області затримали в Покровську російського "злодія в законі" по кличці "Глеб Кінешемський", який, мабуть від страху бути притягнутим за новими російськими законами, згадав, що він - українець і ще до розвалу СРСР, з його слів, мав якесь відношення до міста Красноармійськ тому і прийняв рішення прибути до нашої країни".

Аброськін додатково напускав туману, мовляв Ашумов приіхав до нашої держави, ймовірно, виконувати вказівку ФСБ Росії.

"За наявною інформацією, він прибув саме на ту територію нашої країни, де проводиться Операція об'єднаних сил, задля створення злочинної структури і подальшої дестабілізації ситуації в цьому регіоні. Поки ж він поїде до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, а потім отримає "чарівного пенделя" та полетить до своєї рідної Кінешми", - резюмувалося в повідомленні заступника голови НПУ.

Втім, "теорія змови" та "рука Кремля" випарувалися з історії "Гліба Івановського", коли справа дійшла до суду. Тут свій позов про запроторення "короля злочинного світу" як громадянина Російської Федерації до ПТПІ "міграційники" обгрунтовували "метою забезпечення передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію" до РФ.

Чиновники пояснювали передісторію - 9 квітня 2015 року на підставі подання ГУБОЗ МВС України Державна міграційна служба заборонила громадянину Російської Федерації Ашумову в'їзд на територію нашої держави терміном на п'ять років. Однак Гліб Ельбрусович знехтував цим приписом, що зробив з вигадкою. Кордон через КПП "Гоптівка" "король злочинного світу" перетнув на підставі свідоцтва на повернення до України. Більш того - за будь-якої нагоди він акцентував увагу, що є громадянином нашої держави.

Задля дооформлення отримання цього статусу він навіть намагався отримати паспорт з тризубом, для чого ще 25 квітня минулого року звернувся до міграційників Покровська. 22 травня 2019 року ті відмовили в оформленні Ашумову відповідного документа "в зв'язку з неможливістю встановити його особу та належність до громадянства України". Після чого "Гліба Кінешемського" було затримано.

"Злодію в законі" закидали, що він будучи кримінальним вагомим елементом країн колишнього СНД, прибув до Донецької області з метою вчинення тяжких злочинів майнового характеру, підтримання кримінальних традицій, перебуває на українській землі без законних на те підстав, а його дії "суперечать інтересам забезпечення національної безпеки та охорони громадського порядку". Тож за невиконання рішення про заборону в'їзду на території нашої держави чоловік підлягає поверненню до країни попереднього перебування.

На відповідні аргументи пристав Жовтневий районний суд Маріуполя, який 24 травня 2019 року "освятив" затримання Ашумова з поміщенням до Миколаївського ПТПІ на півроку з метою подальшої реадмісії "короля злочинного світу".

Це рішення адвокати "Гліба Івановського" оскаржили (справа пройшла всі інстанції, після чого повернулася на повторний розгляд до апеляції). В обгрунтування своїх доводів захист "злодія в законі" вказував на кричущу помилку суду першої інстанції - невірному визначенні статуса Ашумова.

Юристи наполягали: хоча до 2019 року 38-річний чоловік дійсно був документований паспортом громадянина РФ (докази чого містяться в системі "Аркан"), наразі він є громадянином України, що підтверджується низкою доказів. Серед них - посвідчення особи на повернення в Україну, свідоцтво про народження, свідоцтва про реєстрацію та розірвання шлюбу між батьками Гліба Ельбрусовича, рішенням виконкому Красноармійської міськради від липня 1990 року про встановлення опіки над неповнолітнім Ашумовим тощо.

Тобто, за логікою представників "злодія в законі", "Гліба Кінешемського" навесні 2019 року було затримано як іноземця (чи то особу без громадянства), хоча він вважає себе громадянином України. Головний доказ цього - документ, на підставі якого 17 квітня минулого року на КПП "Гоптівка" прибув Ашумов. Мова йде про отримане в офіційному порядку в Консульському відділі посольства України в Російській Федерації посвідчення особи про повернення в Україну типу 18, що відповідає чинному законодавству.

Під час судового розгляду були вивчені підстави для його видачі - лист Покровської міської ради Донецької області від 8 квітня 2019 року за вих. № 01-29-1207, лист Покровського МВ ГУ ДМС України в Донецькій області від 5 квітня 2019 року за вих. № 51-1925, довідка Красноармійського навчально-виховного комплексу м. Крайсноармійськ від 14 січня 2015 року за вих. № 3, довідка загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 м. Красноармійськ Донецької області від 15 січня 2015 року за вих. №14.

Вивчивши ці документи суд пристав до думки, що наявність дійсного (а це підтвердили, зокрема, не тільки покровські клерки а й вітчизняні дипломати) на той час посвідчення про повернення Ашумова в Україну вказує на передчасність висновків можновладців про заборону Глібу Ельбрусовичу в'їзду на територію нашої держави. Та дійшов висновку, що наведені стороною "злодія в законі" документи підтверджують факт його постійного проживання на території України з часу проголошення незалежності.

А отже, "Гліб Іванівський" в розумінні вітчизняного закону є громадянином України, на якого не розповсюджуються положення ст.289 КАСУ, що регламентують затримання іноземців. Оскільки ж Ашумов навесні минулого року прибув на території нашої держави з легальним документом, у його діях відсутнє будь-яке порушення вимог законодавства України. З цих підстав колегія суддів Першого апеляційного адміністративного суду скасувала рішення про затримання "короля злочинного світу" та його поміщення до ПТПІ.

Додамо, що відповідна постанова "апеляшки" може запустити справжній ефект снігової кулі. Річ у тім, що з урахуванням визнання незаконним арешту "злодія в законі" річної давнини його адвокати вже звернулися з клопотаннями про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 22 листопада 2019 року. Цією ухвалою було продовжено строк тримання в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства Ашумова ще на півроку. Якщо й це рішення буде скасоване, "король злочинного світу" має вийти на волю.

Чекати фіналу історії залишилося недовго - згідно відомостям портала "Судова влада" розгляд справи "Гліба Кінешемського" у Вознесенську призначено на 10:00 10 квітня 2020 року.

З ПОЧАТКУ РОКУ В УКРАЇНІ ЗАТРИМАНО ЧОТИРЬОХ «ЗЛОДІЇВ У ЗАКОНІ» ТА ОДНОГО — ЗАСУДЖЕНО, — ДСР