28 листопад 2023, Вівторок, 18:59

111 цивільних і 35 військових: завершено ексгумацію на найбільшому похованні в Лимані

20 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 20 жовтня. Резонанс. У деокупованому Лимані Донецької області завершено ексгумацію на місці найбільшого масового поховання – виявила тіла 111 цивільних і 35 військових ЗСУ. Про це повідомила поліція Донецької області, передає Резонанс.

Цитата

"Поліцейські завершили слідчі дії на кладовищі в Лимані, де після деокупації було виявлено два масових поховання. В одній локації покоїлися цивільні, в іншій – українські захисники. Вбитих закопували в траншеях, частина могил – безіменні. У результаті масштабної роботи, яка тривала понад два тижні, слідчі вилучили тіла 146 людей", – ідеться у повідомленні.

Деталі

Як зазначили, поліція виявила тіла 111 цивільних і 35 військових ЗСУ.

Станом на сьогодні у Лимані встановили 25 стихійних поховань. Загалом у звільнених населених пунктах виявили 58 таких захоронень.

Щодня поліція отримує від жителів нові повідомлення про похованих людей. Проте до частини з цих могил через активні бойові дії поки немає доступу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У деокупованому Лимані ексгумували тіла п'яти дітей

"Серед ексгумованих на півночі Донеччини цивільних громадян 85 – чоловіки, 66 – жінки, 5 дітей, стать ще 10 осіб не встановлено", – інформує поліція.

У поліції підкреслили, що попереду найскладніше – встановити особу та причини смерті кожного загиблого.

"За попередніми даними, люди гинули від мінно-вибухових і осколкових поранень внаслідок російських обстрілів, а також з природних причин. Є тіла з ознаками насильницької смерті. Кількість осіб, яких було страчено російськими солдатами, буде оприлюднено після закінчення всіх експертиз", – йдеться в повідомленні.

Окрім того, поліція Донеччини звертається до родичів осіб, що загинули під час окупації Лиманської громади, здати біологічні зразки для ДНК–екпертизи. Це можна зробити в найближчому відділенні поліції.