» Київський нотаріус вимагав 1,2 млн грн за реєстрацію майна – 10% від вартості

05 жовтень 2022, Середа, 04:21

Київський нотаріус вимагав 1,2 млн грн за реєстрацію майна – 10% від вартості

7 Грудня 2020г.
68789879879

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури під час одержання неправомірної вигоди затримано та повідомлено про підозру приватному нотаріусу Київського міського нотаріального округу і посереднику за фактом одержання за попередньою змовою групою осіб неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 3 ст. 369-2 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 7 грудня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, нотаріус, діючи у змові з довіреною особою, вимагала від підприємця майже 1,2 млн грн неправомірної вигоди за вплив на державного реєстратора для проведення держреєстрації комплексу будівель заводу площею 15 тис кв м, які розташовані в смт. Коцюбинське Київської області. У разі відмови вони погрожували підприємцю створити проблеми з реєстрацією цього майна.

Офіційна вартість послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно становить 11 800 грн.

У ході слідства правоохоронці задокументували факт одержання нотаріусом коштів у три етапи. Під час перших двох траншів вона отримала через посередника 16 тис доларів США та 28 тис гривень. 4 грудня 2020 року під час передачі третього траншу у сумі 25 тис доларів США нотаріуса та її спільника затримано. У ході невідкладних обшуків правоохоронці вилучили частину коштів, переданих їм раніше.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Заходи з викриття здійснювалися прокурорами спільно зі слідчими СУ Головного управління Нацполіції України у м. Києві за матеріалами Управління стратегічних розслідувань у м. Києві ДСР Нацполіції України.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram