» 38 суддів Вищого антикорупційного суду склали присягу

16 серпень 2022, Вівторок, 10:20

38 суддів Вищого антикорупційного суду склали присягу

11 Квітня 2019г.
2

Судді Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду під час урочистої церемонії склали присягу. Про це повідомило офіційне Інтернет-представництво Президента України Петра Порошенка, який взяв участь у церемонії. Текст Указів Президента про призначення суддів зачитав заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов, - передає Українське право.

«Підписуючи Укази на призначення, я уважно дивився склад суду. Радий, що в суді працюватимуть і судді, і науковці, і адвокати. Ми вже бачимо ефективність такої взаємодії на прикладі Верховного Суду, де зараз працює 25% некар’єрних суддів. У Вищому антикорупційному суді цей відсоток буде ще вищий – 42%», – зазначив Петро Порошенко.

«Сьогодні ми, нарешті, бачимо результат цієї співпраці – 38 нових суддів приступають до виконання обов’язків в абсолютно новому суді. У вас є всі важелі та інструменти, щоб бути успішними. Бо судовою реформою вперше в історії України вам надана незалежність від законодавчої та виконавчої гілок влади, до речі, і від Президента також – повна незалежність. Адже моя роль завершується тепер і зараз, під час вашої присяги», – додав Глава держави.

Нагадаємо, що за результатами засідань 18 та 28 березня 2019 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення внести Президентові України подання про призначення 38 суддів: 11 суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду та 27 суддів Вищого антикорупційного суду.

Окрім того, ВРП залишила без розгляду рекомендацію про призначення Володимира Цікала на посаду судді Апеляційної палати, який зняв свою кандидатуру.

Зазначимо, вакантними в Антикорупційному суді є 39 посад.