» 6 місяців арешту дістав зловмисник за неправдиве повідомлення про вибух

01 грудень 2022, Четвер, 08:43

6 місяців арешту дістав зловмисник за неправдиве повідомлення про вибух

17 Квітня 2020г.
927299_news

Лебединським районним судом Сумської області розглянуто кримінальне провадження по обвинуваченню громадянина С., у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками).

Про це пише Резонанс 17 квітня, посилаючись на прес-службу судової влади України.

Суд визнав доведеним, що обвинувачений напочатку квітня 2020 року о 12:27 год., перебуваючи на мосту с. Червлене Лебединського району, діючи умисно, знаючи та усвідомлюючи, що поширена ним інформація є неправдивою та спричинить безпідставне відволікання сил і засобів спеціальних служб для перевірки вказаного повідомлення, здійснив дзвінок зі свого мобільного телефону на лінію екстреного виклику оператора «102» ГУНП в Сумській області, та повідомив працівникам поліції завідомо неправдиву інформацію про загрозу вибуху через замінування мосту в с. Червлене Лебединського району, а також вищевказаного населеного пункту. В ході проведення огляду місця події працівниками поліції та спеціалістами вибухотехнічного відділу, вибухових матеріалів виявлено не було.

14.04.2020 між заступником керівника Роменської місцевої прокуратури та обвинуваченим було укладено угоду про визнання винуватості на умовах того, що громадянин С. зобов’язується беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні, співпрацюватиме по розкриттю злочину і, що за його вчинення йому буде призначене покарання, з застосуванням статті 69 Кримінального кодексу України, у виді арешту строком на 6 місяців.

У судовому засіданні обвинувачений С. свою вину у вчиненні злочину визнав повністю. Сторони угоди заявили, що вони цілком розуміють наслідки затвердження такої угоди.

Суд, переконавшись у добровільності укладення сторонами угоди і що ця угода не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз, обіцянок, дії будь-яких інших обставин ніж ті, які нею передбачені, затвердив угоду про визнання винуватості.

Обвинуваченого С. визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого частиною першою статті 259 Кримінального кодексу України, і призначино йому покарання по цьому закону, з застосуванням статті 69 Кримінального кодексу України, у виді арешту строком на 6 місяців.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений в установленному законом порядку.