» 6 осіб отримали підозру за збитки у 197 млн грн

04 грудень 2022, Неділя, 21:10

6 осіб отримали підозру за збитки у 197 млн грн

4 Серпня 2020г.
unnamed

31 липня 2020 року прокурорами САП та детективами НАБУ повідомлено про підозру 6 особам, причетним до організації злочинної схеми отримання товариством «Аркона Газ-Енергія» за штучно зниженою вартістю права на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища, що знаходиться у Полтавській області.

Про це повідомляє Резонанс 4 серпня із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Так, слідством встановлено, що протягом 2016 року ТОВ «Аркона Газ-Енергія» неодноразово зверталося до Державної служби геології та надр України за отриманням спеціального дозволу на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища без проведення аукціону. Кожного разу товариство отримувало відмову.

У квітні 2017 року, коли змінився склад власників компанії, Полтавська обласна рада погодила Держгеонадра надання товариству «Аркона Газ-Енергія» без проведення аукціону спеціального дозволу на геологічне вивчення родовища.

Після чого учасники злочинної схеми розробили план із заниження суми збору за видачу спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону. Використовуючи неіснуючі показники проєктних видобутків газу і конденсату, капітальних вкладень та експлуатаційних витрат, встановили початкову ціну продажу спеціального дозволу у 3,8 млн гривень. При цьому початкова вартість продажу спецдозволу мала б становити 200,6 млн гривень.

Як наслідок реалізації цієї злочинної схеми державному бюджету завдано збитків на суму 196,8 млн гривень, що є різницею між фактично сплаченою вартістю збору та дійсною початковою ціною продажу спеціального дозволу на користування надрами.

На сьогодні у справі повідомлено про підозру колишньому заступнику директора з виробництва, економіки та загальних питань Українського державного геологорозвідувального інституту (УкрДГРІ), колишній завідувачці сектору геолого-економічної оцінки ресурсної бази нафти і газу відділу геолого-економічної оцінки УкрДГРІ, експерту Державної комісії України по запасах корисних копалин (ДКЗ) та директору ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз», колишньому директору «Аркона Газ-Енергія», провідному та головному інженерам ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз».

Їм інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 («Зловживання владою або службовим становищем»), ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 («Службове підроблення») та ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 КК України.

Досудове розслідування триває, встановлюються інші особи, причетні до вчинення цього злочину.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.