» 6 службовців колонії, яку перевіряв Малюська, підозрюють у причетності до смерті ув‘язненого (оновлено)

27 листопад 2022, Неділя, 01:14

6 службовців колонії, яку перевіряв Малюська, підозрюють у причетності до смерті ув‘язненого (оновлено)

24 Лютого 2020г.
222

Прокуратура Вінницької області спільно з ДБР, за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України повідомили про підозру шістьом службовим особам Державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)», які підозрюються у ймовірній причетності до заподіяння ув’язненому тілесних ушкоджень, в результаті яких він помер. До суду направлені клопотання про обрання запобіжних заходів у виді тримання під вартою і про відсторонення їх від посад.

Про це інформує Резонанс 24 лютого 2020 року із посиланням на Офіс генпрокурора.

За версією слідства, у липні 2019 року до вказаної установи виконання покарань доставлено особу, якій судом обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Під час перебування там, як вважають слідчі, ці особи ймовірно заподіяли йому смертельні тілесні ушкодження.

Шестеро підозрюваних в день злочину перебували на службі. Слідством встановлено, що працівники установи завели 59-річного чоловіка в окреме приміщення, де завдали йому не менше 85 ударів, а після цього перевели до камери, де він і помер, - уточнили в ДБР.

Підозрюваним інкриміновано перевищення службових повноважень (ч. 3 ст. 365 КК України) та вбивство (п. 4 ч. 2 ст. 115 КК України) - перевищенні службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалося насильством і застосуванням спеціальних засобів та у вбивстві з особливою жорстокістю.

Під час 9 обшуків у них виявлено засоби вчинення злочинів, а також заборонені предмети.

- Підозрювані також змушували іншого засудженого взяти на себе провину за смерть ув‘язненого, обіцяючи йому комфортне перебування в установі виконання покарань, та заборонені речі, наркотики, цигарки, - розповіло Резонансу джерело у прокуратурі.

ОФІС ГЕНПРОКУРОРА ВЗЯВСЯ ЗА ПРОТИДІЮ КАТУВАННЯМ

Як пише Резонанс, напередодні 23 лютого Вінницьку установу виконання покарань № 1 "із раптовою перевіркою" відвідав міністр юстиції України Денис Малюська. Про це очільник Мін‘юсту повідомив у соцмережі.

"Сьогодні неділя і чергова перевірка тюрем без попередження... На цей раз Вінниця: місцеве СІЗО, а також колонії #86 та #1 (разом до 1,5 тисячі ув'язнених та засуджених, з яких більше 300 - довічники). Умови утримання - цілком задовільні (за виключенням окремих камер СІЗО у зв'язку з переповненням)", - написав він у Facebook.

МІН’ЮСТ ЗАЧИЩАЄ ПЕНІТЕНЦІАРНУ СИСТЕМУ

"Систематичні перевірки по неділях, вже не є таємницею. Всі установи вже “готуються”, саме до неділі", - відповіли міністру у коментарях. І запитали: коли ви заходете з перевірками до медичних частин, чи дивитесь як ведеться “Журнал фіксування тілесних ушкоджень”?Також міністру розповіли, що у Бердянській ВК77 такий журнал був заведений ще 2008 року "мав 15 сторінок (16-ту вирвали, на якій був фіксований факт побоїв)". "Змінили цей журнал тільки в 2019 році, після розголосу “славнозвісних” подій навколо цієї колонії.Та працівники і на теперішній день стверджують, що фіксувати травми та гематоми під страхом звільнення-заборонено", - твердить громадянин.

ЄВГЕН ЄНІН: ЯКЩО МІНЮСТ НЕ ВЖИВЕ ЗАХОДІВ, СИТУАЦІЯ В ОДЕСЬКОМУ СІЗО ВИДАВАТИМЕТЬСЯ КВІТОЧКАМИ

- Дуже сумно на все це дивитись. Міністр, який працює аніматором. Щотижня він відвідує установи пенітенціарної системи. Ці відвідини вочевидь є лише картинкою для недільного фейсбуку, в проміжках між гімнастикою на міністерському столі, - зазначив у коментарі Резонансу екс-керівник Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький.

За його словами, "дійсною ж цікавістю міністра до цієї системи є ілюстрація його призначень профільних працівників Мін‘юсту - заступника міністра (арбітражний керуючий, основний напрямок думки - розпродаж всього доступного), начальника ВБ (колишній БЕПівець, всі йому винні нести гроші просто так, бо він крутий і тіпа про всіх все знає), та керівник департаменту (колишній ГАЇшник та мєнт-генерал , добрати все, що перші два не добрали)".

"Оце реальне обличчя того міністра-фізрука, - наголосив Старенький. - А установи живуть своїм життям. І за моєю інформацією не сильно й готуються до тих дурних безрезультатних візитів. Головне "котлету" своєчасно передати. І котів побільше наловити".