» 80 тис дол нібито за вплив на керівництво ДБР – слідчий ДБР та поліцейський постануть перед судом

18 январь 2021, Понедельник, 22:42

80 тис дол нібито за вплив на керівництво ДБР – слідчий ДБР та поліцейський постануть перед судом

2 декабря 2020г.
WhatsApp Image 2020-07-30 at 14.10.22 (2)

До суду направлено обвинувальний акт стосовно колишнього оперуповноваженого Полтавського управління ДВБ Нацполіції України, слідчого ТУ ДБР у місті Полтаві та колишнього радника голови Полтавської ОДА.

Про це повідомляє Резонанс 2 грудня із посиланням на ДБР.

Слідством встановлено, що слідчий ТУ ДБР у місті Полтаві за попередньою змовою із колишнім оперуповноваженим Нацполіції, а також із колишнім радником голови Полтавської обласної державної адміністрації (поза штатом), діючи відповідно до розробленого ними плану, намагались незаконно заволодіти грошовими коштами потерпілого в сумі 80 000 доларів США шляхом обману за нібито активізацію слідчим ТУ ДБР досудового розслідування у кримінальному провадженні за заявою потерпілого, у тому числі проведення слідчих, негласних слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій.

У липні під час одержання від потерпілого частини грошових коштів в сумі 40 000 доларів США слідчого ТУ ДБР у місті Полтаві разом із двома спільниками було затримано працівниками Державного бюро розслідувань.

Отже, у кримінальному провадженні обвинувачуються:

слідчий ТУ ДБР у місті Полтаві – у пособництві в заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому за попередньою змовою групою осіб, закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб, у особливо великих розмірах, несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах та зберігається на носіях такої інформації, що вчинені особою, яка має право доступу до неї, несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється автоматизованих системах та зберігається на носіях такої інформації, що вчинені особою, яка має право доступу до неї, повторно, складанні, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 190, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190, ч. ч. 1, 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 КК України);

колишній оперуповноважений Полтавського управління ДВБ НП України – у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому за попередньою змовою групою осіб, закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб, у особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 190, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України);

колишній радник голови Полтавської ОДА - у закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), за попередньою змовою групою осіб, у особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Досудове розслідування кримінального провадження здійснювали слідчі Головного слідчого управління ДБР. Процесуальне керівництво - Офіс Генерального прокурора. Оперативний супровід – оперативні підрозділи УВК та УЗОБ ДБР.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram