» Експосадовці КОДА постануть перед судом за збитки державі у 132 млн грн

05 грудень 2022, Понеділок, 00:40

Експосадовці КОДА постануть перед судом за збитки державі у 132 млн грн

22 Липня 2020г.
photo_2019-11-21_12-26-54-300x169

Прокуратурою міста Києва спільно зі слідчими Головного управління Національної поліції України у місті Києві завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальні акти відносно колишніх управлінців Київської обласної державної адміністрації за фактом службової недбалості, що спричинила державі збитки у сумі понад 132 млн грн.

Про це 22 липня повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

За даними Резонансу, на момент вчинення інкримінованих дій один з підозрюваних займав посаду начальника Головного управління агропромислового розвитку КОДА, а другий - директора Департаменту агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації.

Згідно з матеріалами слідства, починаючи з 2000 року посадовці Київської ОДА передали в оренду комунальному підприємству державну будівлю площею 1900 кв. м по вул. Великій Васильківській у Києві за пільговою ставкою в 1 гривню на рік.

Однак, як з’ясувалося, комунальне підприємство без погодження з регіональним відділення Фонду державного майна України здавало вказану будівлю у суборенду приватним підприємствам за ринковою вартістю, не сплачуючи державі як власнику цього майна різницю між суборендною та орендною платою.

Вказані дії потягнули за собою збитки державі у вигляді ненадходження до бюджету орендної плати за користування державним майном на загальну суму понад 132 млн грн.

За результатами слідства двом колишнім посадовцям Київської ОДА, які не вжили жодних заходів для розірвання невигідного для держави договору оренди, що призвело до нанесення збитків у розмірі 74 і 58 млн гривень відповідно, повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) КК України.

Обвинувальні акти скеровано до Печерського районного суду м. Києва для розгляду по суті.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.