» Адвокат Богдан та голова КСУ Шевчук підтвердили дані Резонансу про їхню зустріч і розповіли подробиці

08 серпень 2022, Понеділок, 16:06

Адвокат Богдан та голова КСУ Шевчук підтвердили дані Резонансу про їхню зустріч і розповіли подробиці

26 Квітня 2019г.
1551711564-3538

Адвокат Володимира Зеленського та Ігоря Коломойського - Андрій Богдан твердить, що саме за його ініціативи у березні 2019 року відбулась зустріч із головою Конституційного суду України Станіславом Шевчуком.

- Було оголошено рішення Конституційного Суду про скасування закону про незаконне збагачення. І на зустрічі з послом США порушувалося це питання. Володимиру Зеленському було поставлене саме це питання – як так сталося, чому. Ми вважаємо, що це неправильно. Це питання мені адресував Володимир Зеленський. І куди я поїхав за відповіддю на це питання? У Конституційний Суд, - розповів він журналістам Української правди та НВ.

Правник наголосив, що "на цей закон було і є зав'язано дуже багато домовленостей з західними партнерами. Я не знаю, як на сьогоднішній день з цією новою дійсністю виходити. Оскільки треба приймати новий закон, то треба розуміти, в чому принциповість позиції Конституційного Суду, яка нова норма буде прийнятна і для міжнародних партнерів, і для Конституційного Суду, і для парламенту, і для слідчих органів".

ПРО АНТИКОРУПЦІЙНУ «РЕФОРМУ»

- Тобто та конфігурація, яка існувала, не влаштувала Конституційний Суд. Чому вона його не влаштувала, це мої підозри, але Конституційний Суд складається з суддів, які були обрані в різні часові проміжки з різними політичними поглядами, з різним соціальним статусом і там немає однорідності. Проблема цього суду ще зі старих розповідей про лебедя, рака і щуку. При тому, що в цілому суд заблоковано. Традиційно для українського політикуму він не працює ніколи, ні при одному президенті не працював цей запобіжник. Тут він видає таке рішення. Значить, зійшлися судді Конституційного Суду, які мають різні погляди в політичному плані, державницькому, всі ці частинки, групки знайшли спільне рішення саме по найбільш потрібному для держави рішенню, - зазначив Богдан.

Також адвокат заперечив версії, що його зустріч із головою КСУ стосувалась скасування люстрації.

НА РОЗГЛЯДІ ЄСПЛ НЕ МЕНШЕ 122 ПОЗОВІВ СТОСОВНО УКРАЇНСЬКОЇ ЛЮСТРАЦІЇ

Правник визнав, що закон про люстрацію "чисто антиконституційний". Водночас наголосив, що він "не є жодним чином позивачем в якомусь суді" і не займається "скасуванням цього закону чи його оцінками".

- Але історія моєї люстрації досить глибока, її теж треба знати суспільству, - продовжив Богдан. - До Кабінета міністрів я був заступником в Міністерстві юстиції. При Міністерстві юстиції існувало таке державне підприємство Держінформ'юст, яке збирало передбачені законом платежі за користування всіма державними реєстрами. Це ЗАГС, виконавці, нотаріуси – абсолютно все підряд. Там 27 реєстрів. Кожна людина, яка народжувалася, вмирала, йшла до нотаріуса, в суд, з суду – кожен день платила якісь гроші. За допомогою нехитрих схем використання інтелектуальної власності і роялті з цього державного підприємства на офшори платили близько 2 млрд грн в рік. Коли я прийшов на посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики, спільними зусиллями групи людей ми ліквідували цю схему. Всі ці гроші йшли не в оплату державному підприємству, а зараховувались в держбюджет. А з держбюджетом це вже інша система, казначейство, і там просто так ці гроші не виведеш. Власником цієї схеми з точки зору ЗМІ і з точки зору різного роду лобістів був народний депутат Юрій Дерев'янко. Він є автором закону про люстрацію і при обговоренні тексту цього закону і голосуванні мав істеричну позицію включити саме урядового уповноваженого з антикорупційної політики в три статті цього закону.

ЛЮСТРУВАТИ ЛЮСТРАТОРІВ АБО ЧОГО ЧЕКАТИ ВІД РІШЕННЯ КСУ

Так, дійсно, я люстрований, але я не бачу в цьому нічого поганого. Мені нема за що стидатися. В Кабміні було 7 урядових уповноважених – з питань інвалідів, з питань СНД, з питань взаємодії з Росією, з прав людини і ще там. Але внесли тільки одного мене, і цей закон в якійсь досить значній частині був прописаний про мене одного, - заявив Андрій Богдан.

У свою чергу голова КСУ Станіслав Шевчук у ефірі Радіо Свобода також підтвердив зустріч із адвокатом Андрієм Богданом, зауваживши, що вона не була таємною.

Суддя Шевчук також підкреслив, що "про люстрацію ми не розмовляли".

Як повідомляв Резонанс 9 квітня 2019 року, адвокат Андрій Богдан, який наразі працює в штабі кандидата в Президенти України Володимира Зеленського, нещодавно мав зустріч не лише з директором НАБУ, а й з головою Конституційного суду Станіславом Шевчуком.

ГОЛОВІ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ НАГАДАЛИ ПРО ЙОГО ОБОВ‘ЯЗКИ