28 березень 2024, Четвер, 12:34

Адвокат застреленого 5-річного хлопця звернувся до Зеленського, бо Луценко та Труба його не почули

26 Червня 2019г.
1559719165 4289

Адвокат родини застреленого хлопчика просить Володимира Зеленського, як гаранта Конституції України, забезпечити право потерпілих на справедливе слідство та суд. Також адвокат родини Тлявових Андрій Левковець на прес-конференції заявив про кругову поруку в системі МВС, яка не здає своїх працівників попри підозру у тяжкому злочині.

Про це 26 червня 2019 року повідомляє Резонанс із посиланням на УНІАН.

За словами представника адвокатського об’єднання Barristers Левковця, поліція сприяла знищенню доказів у справі вбивства 5-річного Кирила Тлявова у Переяслав-Хмельницькому Київської області.  У правника є претензії як до Національної поліції, так і до Державного бюро розслідувань, яке зараз веде слідство щодо вбивства дитини.

Адвокат наголошує, що стріляли з вогнепальної зброї щонайменше три особи, а можливо і четверо, включно з неповнолітньою особою. Однак слідство висунуло підозру лише двом – поліцейським Івану Приходьку та Володимиру Петровцю.

«Ми не розуміємо, як можуть висунути підозру лише двом, коли всім відомо, що стріляли четверо», - сказав він, додавши, що на місці, звідки вівся вогонь, також перебували неповнолітній син Приходька Станіслав, а також ще один громадянин, який не є правоохоронцем, Дмитро Кривошей. Тому, на думку адвоката, підозра має бути вручена також і Кривошею і неповнолітньому Станіславу Приходьку - за хуліганство. Окрім того, додав він, Приходьку-старшому є підстави вручити також підозру про втягнення неповнолітнього у злочинну діяльність.

Левковець розповів, що звертався з цього приводу до слідчих ДБР, однак жодної відповіді не отримав, так само як не отримав її на адвокатські звернення щодо проведення додаткових допитів, збору додаткових доказів, які б допомогли визначити, хто саме вистрілив у дитину.

Крім того Левковець висловлює претензії до Націонаполіції з приводу того, що через її бездіяльність було втрачено важливі докази в перші години після злочину. А саме не було проведено експертизу на стан сп’яніння підозрюваних та експертизу на наявність на їхніх руках залишку пороху.

«Також не зрозуміло, чому було фактично втрачено зброю, і це при тому, що саме поліцейські затримали підозрюваних. Вони знали про місце злочину, зброю було вже втрачено, хоча підозрювані до приїзду правоохоронців не знали, що відносно них проводяться слідчі дії. Ми вважаємо, що або з дозволу спів робітників поліції, або самі співробітники повідомили родичів підозрюваних або інших осіб, які сховали зброю, щоб винні не були притягнуті до відповідальності», - підкреслив адвокат.

Юрист розповів, що у зв’язку з вище згаданими порушеннями потерпілі звернулися до директора ДБР Романа Труби та генерального прокурора Юрія Луценка з проханням про особистий прийом, «однак на ці звернення немає жодної реакції, як її немає на аналогічне прохання про особистий прийом і від Уповноваженого президента з прав дитини Миколи Кулеби».

У зв’язку з цим Левковець публічно звернувся до Президента України з проханням втрутитися в ситуацію. «Ми не просимо президента тиснути на правоохоронців, схиляти їх до прийняття певних рішень, але просимо забезпечити належне функціонування системи», - наголосив Левковець.

Як повідомлялось, 31 травня у Переяслав-Хмельницькому патрульні поліцейські Приходько та Петровець напідпитку влаштували стрілянину з вогнепальної зброї по металевих банках та інших предметах, розташованих у місці, де могли перебувати люди. Вони влучили у 5-річного Тлявова, який перебував на дитячому майданчику біля будинку. Дитину госпіталізували. 3 червня хлопчик помер у столичній лікарні. Патрульним оголосили підозра в грубому порушенні громадського порядку, вчинене із застосуванням вогнепальної зброї групою осіб (ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України) та в умисному вбивстві малолітньої дитини, вчиненому групою осіб (п. п. 2, 12 ч. 2 ст. 115 ККУ). 4 червня Голосіївський райсуд Києва обрав патрульним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою до 30 липня без альтернативи внесення застави.