» Адвокати Barristers заявили клопотання про відвід колегії суддів Апеляційного суду Одеської області у справі про зловживання впливом

28 червень 2022, Вівторок, 07:53

Адвокати Barristers заявили клопотання про відвід колегії суддів Апеляційного суду Одеської області у справі про зловживання впливом

29 Серпня 2018г.
0
Kopyya-20180829_104930._photo-resizer.ru_

В Апеляційному суді Одеської області відбулися судові засідання у кримінальному провадженні № 42018160000000618 від 16.07.2018 р за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального Кодексу України (Зловживання впливом). Досудове розслідування здійснює ГУНП Одеській області, а процесуальне керівництво облпрокуротура.

Партнери Адвокатського об’єднання Barristers Ю. Жовтан та Д. Пономаренко, у порядку, передбаченому КПК  України, звернулися з апеляційними скаргами на ухвалу слідчого судді Приморського райсуду м. Одеси про застосування запобіжного заходу до клієнта. Та на ухвалу слідчого судді про арешт майна. Захисники просять скасувати ухвали слідчого, оскільки вважають, що стосовно підзахисного мала місце провокація підкупу (в діях сторони обвинувачення містяться ознаки злочину, передбаченого ч. 3 ст. 370 КК України); підозра є необґрунтованою (кваліфікація по ст. 392-2 КК України наразі неможлива, через те, що Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції», який впливає на визначення об’єктивної сторони вказаного злочину, втратив чинність ще 01 вересня 2016 року); підозра є необґрунтованою і тому, що в клопотанні про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи в оскаржуваній ухвалі відсутні посилання на докази, якими обґрунтовується підозра або ризики, за яких можливе застосування запобіжного заходу, або підстави арешту майна; підзахисний втратив статус підозрюваного, а тому до нього не можуть застосовуватися запобіжні заходи.

Як повідомляє Резонанс із посиланням на офіційний реліз АО BARRISTERS, 29 серпня 2018 року захисники заявили клопотання про відвід колегії суддів Апеляційного суду Одеської області через те, що ця колегія раніше вже розглядала ті ж питання, але в іншому провадженні, що може вплинути на об’єктивність (неупередженість) суддів при новому розгляді.

Адвокати звернули увагу сторони обвинувачення та ЗМІ на необхідність дотримання принципу презумпції невинуватості. І нагадали, що відповідно до ст. 68 Конституції кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.